reklamı kapat

POPÜLER

Facebook

Birçok popüler uygulamayı bozan ilginç Facebook sorunu

Geçtiğimiz saatlerde birçok popüler uygulamayı etkileyen garip bir sorun ortaya çıktı. İşte bu sorunun arkasında ilginç şekilde Facebook yer alıyor.

Kullanıcılar geçtiğimiz saatlerde Spotify, TikTok, Pinterest, Tinder gibi birçok popüler uygulamada çökme sorunları yaşamaya başladı. Kullanıcıların özellikle Twitter’dan tepki gösterdiği bu sürpriz durumun arkasından ise şaşırtıcı şekilde Facebook çıktı. Türkiye’de de kendisini hissettiren bu global sorunun direkt olarak Facebook’un SDK’sından kaynaklandığı açıklandı. Uygulamalara Facebook’tan giriş altyapısı özelinde meydana gelen sorun, ilginç olarak Facebook hesabıyla giriş yapmayanları da etkiledi. Firmanın SDK üzerinde yaptığı bir değişikliğin neden olduğu sorun, uygulama geliştiricilere fazla mesai yaptırmış gibi görünüyor ve sorunun sadece iOS tarafında yer aldığı aktarılıyor. Yani Android tarafında kişiler herhangi bir problem yaşamadı deniyor. Sorunun daha sonra tamamen ortadan kaldırıldığı belirtiliyor. Yani şu an genel bir problem yer almıyor. Facebook soruna sunucu tarafından müdahale etti açıklaması yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Böyle bir Facebook sorunu sanıyoruz daha önce yaşanmamıştı

Servislerin bu şekilde birbirine bağlı olması ve bir sorunun tüm uygulamayı etkilemesi gerçekten kötü görünüyor. Ancak yine de uygulamalara Google ya da Facebook’tan giriş sistemleri kullanıcılara çok büyük kolaylık sağlayabiliyor. Biliyorsunuz Apple’ın da böyle bir giriş sistemi bulunuyor. Ancak bu sistem kullanıcılar arasında henüz çok fazla yaygınlaşmış değil.

İlginizi Çekebilir

Netflix’in yeni çıkacak dizisi ile tanışın