reklamı kapat

POPÜLER

Android Google Clock

Google Saat uygulamasının alarm çalmama sorununda suçlu Spotify çıktı

Android telefonların Google Saat uygulamasındaki hata yüzünden alarm konusunda global bir sıkıntı yaşanıyor. Çözüm ise yolda.

Birçok Android telefonda aktif olarak yer alan Google Clock /  Google Saat uygulaması, biliyorsunuz son dönemde bir sorun yaşıyor ve bu sorun nedeniyle kişilerin kurdukları alarmlar çalmıyor. Bazı kişilerde alarm geç çalarken, bazılarında ise alarm kesinlikle devreye girmiyor.

Geçtiğimiz hafta ciddi ses getiren bu sorun nedeniyle bir kişinin işinden olduğu dahi ortaya çıkmıştı. Yaşanan sorun nedeniyle uygulamanın Google Play Store değerlendirmeleri de çok kötü hale gelmeye başlamıştı.

İşte bu konuda Google resmi bir açıklama paylaştı ve sorun hakkında özür dileyerek problemin yakında çıkacak bir güncelleme ile çözüleceğini belirti. Google konuda direkt olarak detay vermedi ancak ilginç olarak probleme Spotify’ın neden olduğu ortaya çıktı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Saat sorunu gerçekten ilginç görünüyor

Aktarıldığı kadarıyla alarma çalmama durumu, direkt olarak alarm sesini Spotify üzerinden seçen kişilerde bulunuyor. 2018 yılından bu yana kişilere böyle bir imkan sunuluyor. Şimdiye kadar sorun yaşanmayan süreç, son Spotify güncellemesi ile bozulmuş durumda.

Bu açıdan sorunun çözümü için Google’ı beklemek istemeyenler, alarm sesi olarak telefonun sağladıkları yerleşik seslerden birisini seçebilirler.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem