reklamı kapat

POPÜLER

Android Google Clock

Google Saat uygulaması ve kişileri kızdıran alarm çalmama sorunu

Android telefonların Google Saat uygulamasındaki hata yüzünden alarm konusunda global bir sıkıntı yaşanıyor. Büyük tepkiler geliyor.

Birçok Android telefonda aktif olarak yer alan Google Clock /  Google Saat uygulaması, son dönemde bir sorun yaşıyor ve bu sorun nedeniyle kişilerin kurdukları alarmlar çalmıyor. Bazı kişilerde alarm geç çalarken, bazılarında ise alarm kesinlikle devreye girmiyor.

Ciddi ses getiren bu sorun nedeniyle bir kişinin işinden olduğu dahi gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu sorun nedeniyle uygulamanın Google Play Store değerlendirmeleri de çok kötü hale gelmeye başlamış durumda.

İlginç olarak bazı kişilerin hiçbir şekilde sorun yaşamadığı, bazı kişileri ise çok ciddi şekilde etkileyen bu sorun odağında Google’dan yakında bir güncelleme gelmesi bekleniyor.

Türkiye’de yukarıda da belirttiğimiz gibi “Saat” adıyla  geçen uygulamayı kullanıyorsanız son dönemde dikkat etmenizde büyük fayda var. Bu arada Google Play Store yorumlarına baktığımız zaman sorunun daha önce de yaşandığı görülüyor. Yani alarm için başka bir alternatif iyi olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Saat sorunu kızdırırken, firma Android 12 işletim sistemi için güzel çalışmalar yapıyor

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz Android 12 işletim sistemiyle faydalı bir yenilik geliyor. Bunun arkasında oyun indirme yer alıyor.

Önümüzdeki aylarda tam çıkışı yapılacak Android 12 işletim sistemiyle kullanıcılar oyunları indirme bitmeden oynamaya başlayabilecek. Bu yenilik spesifik olarak büyük oyunlar için faydalı görünüyor. Bu sayede oyunun tamamı indirilmeden denenebilecek ve sevilmezse indirme durdurulabilecek.

Bu firma tarafından direkt olarak aşağıda gösterilen Google Play Store temelli sistem, Play Asset Delivery destekli oyunlarda görev yapacak. Bu altyapıdaki oyunların geliştiricileri, yükleme bitmeden oyun deneyimi için ekstra bir işlem yapmayacak.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem