reklamı kapat

POPÜLER

Apple Watch Series 4

Apple Watch Series 4, yaşanan can sıkıcı sorun ile gündemde

En gelişmiş akıllı saat modellerinden Apple Watch Series 4, bugün satın alan bazı kullanıcılar için ciddi şekilde can sıkan bir sorunla gündeme geldi.

Advertisement

Apple Watch Series 4, tasarımı değil ama aşağıdaki teknik detaylarıyla öne çıkmayı biliyor. Serinin en yenilikçi modeli sayılan Series 4, şu sıralar satın alanları kızdıran bir sorun yaşıyor. Ortaya çıktığı kadarıyla saat DST yani yaz saati uygulaması (Bir ülkede gün ışığından sabahları daha az, öğleden sonra daha çok yararlanmak üzere saatlerin belirli bir miktarda değiştirilmesi) yüzünden kapanıyor ya da sürekli olarak kendisini yeniden başlatıyor. Şu an Avustralya’da görülen sorun, yeni tasarlanan Infograph saat arayüzünde bulunan bir hata nedeniyle meydana geliyor. Yaz saati uygulamasının ay sonunda Avrupa’da, 4 Kasım tarihinde ise Amerika Birleşik Devletleri’nde başlaması bekleniyor. Bu değişimi otomatik olarak gerçekleştirecek saat, Apple çözüme yönelik bir adım atmazsa buralarda da sorun yaşayacak deniyor. Diğer saat arayüzlerinde görülmeyen sorunun, firma tarafından çok yakında çözülmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Watch Series 4 özelliklerine kısa bir özet geçersek

Gücünü şirket tarafından geliştirilen 64-bit S4 işlemciden alan saat, eskiye nazaran 2 kat daha yüksek performans sunuyor. WatchOS 5 işletim sistemiyle gelen saat, sert düşüşleri algılayabilen yeni ivmeölçer, jiroskop ve yeni ECG uygulamasını kullanarak elektrokardiyogram (EKG) çekebiliyor. FDA tarafından onaylanmış bir elektriksel kalp sensörü taşıyan saat, sağlık için Series 3’e oranla çok daha iyi bir seçenek ortaya koyuyor. Ekranı büyüyen, çerçeveleri ise inceleyen saat, Türkiye’de 3.499 TL başlangıç fiyatına sahip.

İlgili Video

Saatin firma tarafından yayımlanan resmi tanıtım videosu