reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Instagram Hikayeler

Instagram Hikayeler özelliğinde “uzun video” dönemi [Video]

Instagram Hikayeler özelliği, 15 saniyelik video paylaşım sınırını genişletmeye hazırlanıyor.

Advertisement

1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan popüler fotoğraf paylaşım platformunun favori özelliği Instagram Hikayeler, en büyük eksiklerinden birini çözüyor. Bildiğiniz gibi uygulama Hikayeler özelliği üzerinden fotoğraf ve video paylaşımı imkanı tanıyor. Ancak videolar 15 saniye süreyle kısıtlı. 15 saniye dolduğunda uygulama otomatik olarak çekimi durduruyor. Bu yüzden kullanıcılar 15 saniye üzeri bir video paylaşımında bulunmak istediğinde videoyu durdurup, tekrar çekmeleri gerekiyor ya da uzun bir videoyu parçalara bölüyor. Yeni özellikle beraber ise artık çekim sırasında 15 saniye dolsa da uygulama çekimi durdurmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Otomatik olarak bölüyor

Henüz tüm kullanıcılara dağıtılmamış olan bu özellikte video çekmeye başladığınızda 15 saniye dolsa da platform videoya devam ediyor. İkinci videoyu ise ilk videonun devamı olacak şekilde kaydediyor. Yani diyelim ki 30 saniyelik bir kayıt yaptınız. Platform çekim sırasında sizi durdurmuyor, ama paylaşırken bunu 15 + 15 saniye şeklinde paylaşıyor. Böylelikle çekim sırasında siz de bölünmemiş oluyorsunuz.

15 saniyeden uzun hazır videoların yüklenmesine ilişkinse şimdilik net bir bilgi ne yazık ki yok. Bu durumda da aynı şekilde uygulamanın videoyu otomatik olarak 15’er saniyelik parçalara bölüp bölmeyeceği merak konusu. Özellikle ilgili resmi bir açıklama ise şimdilik yapılmadı. Önümüzdeki aylarda ise tüm kullanıcılara dağıtılması olası.

Instagram indir: AndroidiOS