reklamı kapat

POPÜLER

Instagram Hikayeler yeni özellik

Instagram Hikayeler’in test ettiği yeni “hayırsever” özellik

Instagram Hikayeler yepyeni bir özellikle alanını genişletmeye hazırlanıyor. Yeni özellik şimdilik test aşamasında görüntülendi.

Hayatımızın adeta vazgeçilmez bir parçası olan Instagram, Hikayeler kısmına yepyeni bir çıkartma getiriyor. Ancak bu seferki çıkartma “hayır işleri” için. Uygulamalar konusunda yaptığı araştırmalarla tanınan Jane Manchun Wong’un yakaladığı bu özellik halihazırda test aşamasında. “Donation” yani “Bağış” çıkartmasını bünyesine dahil etmeyi planlayan uygulama, kullanıcıların kuruluşlar için bağış etkinliği başlatmasını sağlıyor. Benzer bir özellik Facebook’ta mevcut. Sosyal medya devi orada kullandığı özelliği yavaş yavaş fotoğraf paylaşım uygulamasına getirmeye hazırlanıyor. Wong’un paylaştığı ekran görüntülerine göre, Bağış çıkartmasına dokunduktan sonra kar amacı gütmeyen kuruluşlar arasında arama yaparak onları etiketlemek de mümkün.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hikayeler yeni özelliklerle gelişiyor

Özellikte kullanıcıların kendileri için kişisel bağış hedefi oluşturma imkanı olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Olması durumunda uygulama, kullanıcılar için GoFundMe tarzında bir alternatife dönüşebilir. Halihazırda test aşamasında olan özelliğin ne zaman dağıtılacağı da net değil. Dağıtım durumunda Türkiye’ye ilk aşamada açılmayan bazı özellikler arasında olabileceğini de belirtelim.

İlginizi çekebilir

Instagram’da rekor beğeni alan yumurta