reklamı kapat

POPÜLER

instagram

Instagram Hikayeler’e eklenen eğlenceli özellik [Video]

Bir süredir hikayeler özelliğine yeni bir çıkartma eklemeyen Instagram nihayet yeni özelliğini duyurdu. Test çıkartması önümüzdeki günlerde hikayeleri esir alacak gibi görünüyor.

1 milyarın üzerinde kullanıcısı bulunan Instagram en popüler özelliği olan Hikayeler’i geliştirmeye devam ediyor. Fotoğraf paylaşım uygulamasının Hikayeler özelliği her gün 500 milyonun üzerinde hesap tarafından ziyaret ediliyor. Hal böyle olunca hikayelere olan ilgiyi sıcak tutmak için çıkartmalar ve filtrelerle katkı sağlayan platform bu kez de “Test” çıkartmasını sisteme dahil ediyor. Yeni Test çıkartmasıyla beraber artık kullanıcılar takipçileri için çoktan seçmeli küçük sorular oluşturabiliyor. Anket özelliğinden farklı olarak 4 cevaba kadar ekleyebildiğiniz Test çıkartması, sadece bireysel değil eğlence odaklı medya hesapları için de öne çıkan özelliklerden biri olacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Platforma eklendi

Instagram uygulamanız güncelse özelliği hemen test etmeye başlayabilirsiniz. Çıkartmalar sekmesinde yer alan özellik ilk etapta iki şıklıymış gibi görünse de ikinci şıkkı ekledikten sonra üçüncü ve devamında dördüncü şık da açılıyor. Doğru cevabı da testi yayınlamadan önce belirlemeniz gerekiyor. Böylece takipçiler cevapları seçtiğinde doğru cevabı da görüntüleyebiliyor. Soru alanının rengini hazır taslak renklerle değiştirebileceğiniz bu testte ayrıca hangi takipçinin hangi cevabı seçtiğini de görebiliyorsunuz. Hikayeyi yukarı doğru kaldırdığınızda ilk olarak teste verilen cevapların yoğunlukları gösterilirken, altta Cevaplar diye ikinci bir panel yer alıyor. Buradan tüm cevaplara tek tek bakabileceğiniz gibi, testte yer alan şıklara tıklayarak hangi şıkka kim cevap vermiş diye de kontrol edebilirsiniz. Instagram’ın özellik için paylaştığı videoya haberin üzerinden ulaşabilirsiniz.