reklamı kapat

POPÜLER

elektrikli pickup
Pirelli Rivian

Elektrikli pickup modeliyle dikkat çeken Rivian, 103 yıllık bir ikona yardımcı olacak

Elektrikli pickup R1T ile büyük beğeni toplayan Rivian, Amerika’nın en köklü markalarında Lincoln ile anlaşma imzalayarak altyapı desteğini gerçekleştirecek.

Amerika merkezli Rivian, elektrikli pickup ve SUV modelini duyurduğu günden beridir kademeli olarak gündeme geliyor. Tesla’nın radikal değişimlerle hedeflediği tasarım değişimi noktasını, R1T pickup modeli üzerinden kendine has bir şekilde yapan girişim niteliğindeki bu marka artık dünyanın takip ettiği bir seviyede. Son dönemlerdeki küresel devlerin ortaklık ve yatırım konusunda ciddi adımlar attığı benzer gelişmelerden birisi de bugün itibarıyla Rivian ve Lincoln üzerinden karşımıza çıkıyor. Ford grubu içerisinde yer alan ve geçmişi 1917’e kadar uzanan marka, elektrikli araç gelişimi için bu girişimle ortaklığa gittiğini duyurdu.

Pirelli Rivian

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lincoln ve Rivian ortaklığının ilk ürünü elektrikli pickup olmayabilir

Lincoln’ün resmi kaynakları üzerinden “elektrikleşiyoruz” haberiyle duyurduğu ortaklık aslında şu anda çok fazla detay barındırmıyor. Geliştirilecek yeni bir model üzerinden ilk örneğini görmeyi beklediğimiz yansımanın merkezinde ise elektrikli pickuptan ziyade bir SUV olacak gibi görünüyor. Son dönemlerdeki SUV hamleleriyle başarılı geri dönüşler alan Lincoln’ün bu anlaşma odağında yine bir SUV düşünmesi de olasılığın yüksek tarafında. Bir yandan Ford cephesinin de yakın takipte olduğu sürecin karşımıza neler çıkaracağını hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir

R1T “tank turn” özelliği