reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Cybertruck

Elon Musk açıkladı; yok artık dedirten Tesla Cybertruck özelliği!

Amerika Birleşik Devletleri merkezli elektrikli otomobil üreticisinin son gözdesi Tesla Cybertruck, Elon Musk’ın açıklamalarına göre oldukça konuşulacak bir özelliğe sahip olacak.

Tesla Cybertruck, tanıtımın yapıldığı etkinlikten bu yana tüm otomobil severler arasında ilgi çekiciliğini korumaya devam ediyor. Bildiğimiz Pick-up tasarımını tamamen bir kenara bırakan model adeta futuristik bir uzay aracına benziyor. Açıklanan teknik özellikleri ile de göz dolduran modelin seri üretim versiyonunu yollarda görmek için can atarken bizleri daha da heyecanlandıran bir gelişme yaşandı. Markanın CEO’su Elon Musk’a bir takipçisi Twitter adresi üzerinden “Bazen nehirlerden geçmem gerekiyor. Bunu aracıma zarar vermeden yapabilir miyim?” şeklinde bir soru yöneltti. Musk ise kullanıcıya oldukça konuşulacak bir cevap verdi. On binlerce beğeni alan bu sorunun cevabı ise  “Evet. Hatta bir süre batmadan yüzebilecek” şeklinde oldu. Oldukç

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla, geçtiğimiz günlerde yeni bir rekor kırdığını da duyurmuştu

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla, tüm bu olan bitenlere rağmen marka Çin’de rekor bir satış rakamına imza attı. Elon Musk’ın CEO’luk görevini üstlentiği şirket Mart ayında sadece Çin’de 10 bin 160 adet satış yaparak bir rekor kırmış. Araştırma şirketlerinin verilere göre şirket, şubat ayında 3 bin 900 ve Ocak ayında 2 bin 620 araç satmıştı. Eğer gelecekte Tesla Cybertruck iddia edildiği gibi suda bir süre yüzebilecek bir yapıda olursa bu rakamların çok daha artacağını ön görmek içten bile değil.

İlginizi çekebilir

Geleceğin tasarımı Cybertruck’a yakından bakın