reklamı kapat

POPÜLER

Hyundai Sonata N Line

Çalışmalar devam ediyor; Hyundai Sonata N Line cephesinden son gelişmeler

N departmanının felsefesini taşıyacak son üyelerden Hyundai Sonata N Line, netleşen ilk teknik detaylarıyla meraklılarının radarında.

Yenilenen jenerasyonuyla Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıştığımız Sonata, kısa sürede markasının öne çıkanlarından birisi olmayı başardı. Kısa süre önce de yüksek ekonomi vadeden hibrit versiyonuyla gündemimize gelen model için şu sıralar madalyonun performans yüzü için çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki yıl içerisinde eksiksiz şekilde asfalta indirilmek istenen Hyundai Sonata N Line, prototip dinamikleriyle kameraların yakın takibinde. Dış basında da önemli yer bulan detaylar içerisinde, tam kapasiteli N adımı atılmayacağını gördüğümüz otomobil için yeni limitlerin 290 beygir dolaylarında seyretmesi bekleniliyor. Halihazırda fazlasıyla etkileyici olan tasarım kısmı da elbette ki performans pastasından üzerinde düşeni alacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hyundai Sonata N-Line

Düzenlenen özel bir sürüş etkinliğiyle birlikte basınla ilk teması yaşanan Sonata N Line hakkında resmi kaynaklardan da önemli detaylar geldi. Yetkililerinin; “Sonata için doğrudan N versiyonunu olabilitesi yüksek planlar arasında görmüyoruz.” açıklamaları eşliğinde gelen detaylar arasında aracın önümüzdeki yılın sonbahar döneminde satışa sunulacağı da kendisine yer buluyor. Etkinlikle aracın bazı teknik detaylarından da bahseden Hyundai, motor bölümünde 2,5 litrelik dört silindirli makinenin kullanılacağını ve 290 beygirle birlikte 420 Nm torkun sunulacağını ifade ediyor. Şanzıman kısmında ise 8 ileri değerli çift kavramayı göreceğimizi de belirtmeden geçmeyelim. Standart olarak özel tasarım 18 inçlik jant setiyle gelecek Sonata N Line’ın diferansiyel kilidi veya dört tekerlekten çekiş desteği gibi nitelikleri de bulunmayacak. Elektronik bir destek olan aktif tork iletim teknolojisiyle kapatılmaya çalışılacak olan bu gereksinim, ön tekerlekten çekişli altyapıyla kombin edilecek. Modelle ilgili gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

İlgili video

2020 Hyundai Sonata tanıtım videosu