reklamı kapat

POPÜLER

2020 iPhone 12

Beş yeni iPhone geliyor; işte modellerden son detaylar

2020 yılında çıkacak iPhone modellerine yönelik bu sefer Ming-Chi Kuo bir açıklama yaptı. İşte beklenen modellerden yeni detaylar;

Sağlam kaynak Ming-Chi Kuo‘ya göre 2020’de kesin olarak daha önce de söylediği gibi beş yeni iPhone geliyor. Burada karşımıza ilk olarak iPhone SE 2‘nin çıkacağı aktarılıyor. 4,7 inç LCD ekrana sahip olacak model, uygun fiyatıyla Apple’ın satışları için çok büyük önem arz ediyor. Diğer modeller ise amiral gemisi seviyesinde yer alıyor ve eylül ayı sonunda geliyor. Eski ile yeni bilgileri harmanladığımız zaman ailenin en altında yer alan iPhone 12, 5,4 inç OLED ekran, çift arka kamera ve 699 dolar başlangıç fiyatına sahip. 12 Max modeli ise 6,1 inç OLED ekran, çift arka kamera ve 799 dolar başlangıç fiyatıyla geliyor. “Pro” tarafta iPhone 12 Pro’nun 6,1 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü ve 999 dolar başlangıç fiyatına sahip olacağı söyleniyor. En büyük “iPhone” 12 Pro Max ise 6,7 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü ve 1.099 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak gibi görünüyor. 5G dünyasına ortak olarak Qualcomm X55 modem ile dahil olacak telefonlar, şimdiden büyük merak uyandırıyor. Tasarım konusunda ise büyük bir devrim beklenmiyor. Sadece çentiğin biraz ufalacağı düşünülüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone dünyası ciddi şekilde büyüyor

Bu arada firmanın 2021 itibariyle farklı bir planı daha bulunuyor. Şirket 2021’de yılda iki iPhone lansmanı düzenlemenin planlarını yapıyor. Burada Apple, Samsung ve Huawei gibi devlerin “yılda iki amiral gemisi” stratejisini takip edecek gibi görünüyor. Artık telefon sayısı göz önüne alındığı zaman yılın ilk yarısı için iki telefon, ikinci yarısı için iki telefon şekilde yeni bir Apple anlayışı mantıklı duruyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni 16 inç MacBook Pro modeli