reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12 airtags

iPhone dünyasına periskop zoom kamera ne zaman giriyor?

Teknoloji devi Apple’dan yaz sonunda gelecek iPhone 12 ailesi ve iPhone’ların geleceği hakkında önemli bir açıklama gündemde.

iPhone 12 ailesi son dönemde biliyorsunuz sürekli olarak kutusundan kablolu kulaklık ve şarj cihazı çıkmayacak haberiyle gündemde yer ediniyor. En son ise iPhone 12’lerin ekranlarında 120 Hz yenileme hızı sunulmayacak haberi büyük ses getirmiş ve yeni seriyi bekleyenleri üzmüştü. Şimdi ise Ming-Chi Kuo modellerin gelişmiş bir otomatik netleme sistemine sahip olacağını açıkladı. Burada firmanın Semco imzalı daha gelişmiş bir motor kullandığı ve bunun ciddi fark yarattığı açıklanıyor. Bu da elbette güzel görünüyor. Başlıktaki sorunun yani “iPhone dünyasına periskop zoom kamera ne zaman giriyor?” sorusunun cevabı ise maalesef 2022 olarak görünüyor. Ming-Chi Kuo firmanın bu konuda bir hazırlık içerisinde olduğunu aktarıyor. 2020’de kullanılacak modülün de Semco imzasının taşıyacağı verilen bilgiler arasında yer alıyor. Ancak 2022 gerçekten çok geç görünüyor. Android tarafında uzun zamandır periskop kameralar kullanılıyor. Apple yine hiç acele etmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesinde fiyatlar şöyle olacak gibi duruyor

Analistler 5,4 inç ekranlı en düşük 5G’li iPhone 12’nin 749 dolar olacağını aktarıyor. Bu da iPhone 11’e oranla 50 dolarlık bir artış anlamına geliyor. Kişilerin iPhone 11 ile aynı ekran boyutuna sahip 6,1 inç iPhone 12’ye ise 799 – 849 dolar arasında bir ücret ödemesi gerekeceği söyleniyor. “Pro” modellerin başlangıcını yapan iPhone 12 Pro 999 dolardan satılacak gibi görünüyor. En üstteki dev model 12 Pro Max ise 1.099 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak yorumları geliyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin yeni arayüzü MIUI 12 ile tanışın