reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Google Android

Google’ın 2 GB’dan düşük RAM’li telefonlara getirdiği zorunluluk

İnternet devi Google, Android tarafından önemli bir zorunluluğu devreye alıyor. Bunun arkasında Android Go ve 2 GB’dan daha düşük RAM’e sahip cihazlar yer alıyor.

Android’in biliyorsunuz Android Go isimli bir versiyonu bulunuyor. Android Go, halen bilmeyenler için düşük özelliklere (1 GB ya da daha düşük RAM’e sahip) sahip cihazlarda temel Android deneyimi sunan bir versiyon. Google’ın “Go” versiyonu uygulamalarına (Google Go, Assistant Go, Gmail Go, YouTube Go) sahip olan sistem, ucuz ve düşük güçteki cihazlarda dahi akıcı bir deneyim sunuyor. İşte bu sürüm dördüncü çeyrek itibariyle 2 GB seviyesinden daha düşük RAM’e sahip tüm yeni çıkacak telefonlar için zorunlu oluyor. 2 GB RAM normal ya da tam Android versiyonu için gerçekten çok ama çok düşük kalıyor. Biliyorsunuz pazar artık en üstte 16 GB seviyesinde geziyor. Android için en ideal RAM ise şu an 6 GB gibi görünüyor. Bu açıdan düşük cihazların Android Go ile gelmesi kullanıcılara daha iyi bir deneyim verilmesi adına mantıklı görünüyor. Bu taz düşük cihazlara ciddi bir talep bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google şu sıralar esas olarak Android 11 üzerinde çalışıyor

Zaten bu yukarıdaki zorunluluk da “Android 11 Go Edition Device Configuration Guide” içerisinden elde edilmiş durumda. Yıl sonunda ilk cihazlara tam sürümüyle gelmeye başlayacak Android 11, merakla bekleniyor ve ciddi iyileştirmeleri / geliştirmeleri beraberinde getiriyor.

İlginizi Çekebilir

WhatsApp için gelen önemli yenilikler