reklamı kapat

POPÜLER

Rocket League

Rocket League herkes için ücretsiz oluyor; işte bilinmesi gerekenler

Dünyanın en popüler oyunları arasında yer alan Rocket League, sürpriz bir karar ile çıkışından beş yıl sonra ücretsiz yapılıyor.

Rocket League oyunu bilmeyenler için Psyonix firması tarafından geliştirilen ve temel olarak arabalarla oynanan bir futbol oyunu. İlk olarak Windows ve PlayStation 4 platformları için çıkan ve 2016 yılında Xbox One için de yayımlanan yapım, Psyonix tarafından yapılan açıklama ile bu yaz dönemi için ücretsiz yapılıyor. Oyunun şimdilik PC tarafında ücretsiz yapılacağı ve Steam üzerinden elde edilebileceği aktarılıyor. Popüler yapım şu an Steam üzerinde 31 TL‘ye satılıyor ve milyonlarca oyuncu tarafından aktif olarak oynanıyor. Ücretsiz olmasıyla çok daha geniş bir kitleye ulaşacak gibi görünen Rocket League, bu yeni döneme yakında gelecek bir güncelleme ile geçecek ve bu güncellemeyle oyun dinamiklerinde de önemli yenilikler olacak deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ücretsiz Rocket League Epic Game Store’a da gelecek

Epic Games Store, biliyorsunuz geçtiğimiz aylarda tüm abonelerine PC için ücretsiz GTA 5 vermesiyle büyük ses getirmişti. Aşırı yoğunluk nedeniyle Epic’in sunucularını kullanılmaz hale getiren GTA 5 sonrasında Civilization VI ve Borderlands: The Handsome Collection oyunları da ücretsiz olarak verilmişti. Bu arada yakında Epic Game Store özelinde çok şaşırtan bir hamle daha geliyor. 13 Ağustos tarihinde yayımlanacak yeni strateji oyunu Total War Saga: TROY, resmi açıklamaya göre ilk 24 saatinde tamamen ücretsiz olarak elde edilebilecek. Yani oyun çıktığı gün ücretsiz olacak.

İlginizi Çekebilir

PUBG için çıkan önemli yeni güncelleme