reklamı kapat

POPÜLER

Giriş seviyesi cihazlara özel “Google Maps Go” çıktı [İndir]

Geçtiğimiz günlerde detaylarına burada ulaşabileceğiniz Android GO işletim sistemini duyuran Google, bugün Google Maps Go uygulamasını indirmeye sundu.

Popüler uygulamalar Android ekosisteminde her geçen gün daha fazla güce ihtiyaç duyuyor. Bu durum nispeten düşük özellikleri bulunan telefonlar için büyük sorun oluştururken, çareye hafifletilmiş versiyonlar giriyor. Facebook’un “Lite” sürümlerle desteklediği bu sürece, şimdi de Google Maps Go dahil oluyor. İsminden de anlaşılabileceği üzere Google Maps‘in hafifletilmiş versiyonu olan uygulama, düşük bellek gücüne sahip cihazlarda pürüzsüz çalışabiliyor. İnternet bağlantısının çok kararlı olmadığı bölgeler hedeflenerek hazırlanan uygulama, buna rağmen orijinal uygulamanın önemli tüm özelliklerini barındırıyor. Gerçek zamanlı olarak trafik bilgisi gösterebilen, rota çizebilen ve toplu taşıma konusunda bilgi verebilen Maps Go, yayan navigasyon da sunabiliyor. Yerel mekanlar hakkında detaylı içeriği yanınızda taşıtan uygulama, ayrıca bu mekanların incelemelerini de gösterebiliyor.

Google Maps Go herkese hitap ediyor

Artık düşük seviye Android akıllı telefonu olan kişilerin de rahatlıkla navigasyon hizmetlerinden yararlanmasına imkan tanıyan uygulama, 70’den fazla dile destek veriyor. Henüz ilk sürüm olduğu için ilerleyen süreçte daha da sorunsuz hale getirilebileceği belirtilen Maps Go uygulaması, ücretsiz olarak aşağıdaki bağlantıdan elde edilebiliyor.