reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 10 Pro

Forbes, 2017 yılının en beğenilen akıllı telefonunu açıkladı

Forbes, bu yılın en beğenilen akıllı telefonunu açıkladı. Huawei’nin kısa bir süre önce Türkiye’de satışa sunduğu Mate 10 Pro, Forbes’a göre 2017 yılının en beğenilen telefonu oldu. Forbes, Huawei imzalı Kirin 970 işlemcisinin sağladığı bilgi işlem gücü nedeniyle Huawei Mate 10 Pro’ya övgü yağdırdı; telefonun işlemcisini “Android’deki en güçlü yonga seti” olarak tanımladı. Huawei Mate 10 Pro, dört çekirdekli bir Cortex A-73 CPU kümesine göre 25 kata kadar daha fazla performans sunan özel bir sinir ağı işlem birimiyle (NPU) dikkat çekiyor.

Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang, “Bu seçim Huawei için çok özel bir zamana denk düşüyor. Akıllı telefon devriminin eşiğindeyiz. IDC araştırma şirketine göre, 2016’da dünyada satılan her kişisel bilgisayara karşılık 5.6 adet akıllı telefon satıldı. 2021 yılı itibarıyla dünya nüfusunun yüzde 60’ından fazlası akıllı telefon sahibi olacak. Pazar daha da genişliyor ve derinleşiyor. Bu nedenle bu tür değerlendirmeler bizim için çok önemlidir ve mümkün olan en iyi ürünü sunma çabalarımızı sürdürmemizde bizi motive ediyor’’

“Forbes” dergisi, güçlü yonga setinin yanı sıra, tüm rakip cihazlardan daha iyi olan sıradışı pil ömrü ve kameraları nedeniyle Mate 10 Pro’dan övgüyle söz etti. Ayrıca, Huawei Mate 10 Pro’daki çeşitli çekim modlarının yanı sıra EMUI arayüzü de “Forbes” dergisinden beğeni aldı.

Mate 10 Pro’nun Türkiye’deki satış fiyatı ne kadar?

Mate 10 Pro, “akıllı değil zeki telefon” dönemini başlatıyor. Cihazda Kirin 970’in tüm imkanlarından yararlanan bir yapay zeka motoru bulunuyor. Daha kolay bir iletişim ve daha doğru interaktif çeviri için cihazlarda yapay zeka tarafından hızlandırılmış bir çevirici de yer alıyor. Telefonu daha büyük ekrana bağlamak için kolay projeksiyon özelliği de yeni nesil Mate ailesinin marifetleri arasında. Tüm detaylarına buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Mate 10 Pro’nun Türkiye satış fiyat ise 4.399 TL.

Huawei Mate 10 serisi video