reklamı kapat

POPÜLER

Google File Go
Google File Go
Google File Go
Google File Go

Apple’ın AirDrop özelliğini Android’e getiren Google File Go çıktı [Yükle]

Geçtiğimiz hafta Play Store‘da Google File Go isimli bir Android dosya yönetim uygulaması ortaya çıkınca hızlı şekilde kaldırılmış, ancak insanların uygulamayı farkettiğini gören Google ise hemen beta sürecini başlatmıştı. İşte bu uygulama bugün indirmeye sunuldu.

Direkt olarak Google‘ın elinde çıkan Files Go, Android cihazlar için hazırlanmış. Kişilerin telefonlarında daha çok yer açması için hazırlanan uygulama, aynı zamanda organize olmaya da imkan tanıyor. Telefonlarda yer kaplamayan uygulama, oldukça da sade bir arayüze sahip. Şirket tarafından “sohbet uygulamalarından gelen eski fotoğrafları silin, yinelenen dosyaları kaldırın, kullanılmayan uygulamaları silin, önbelleğinizi temizleyin, spam’lerden kurtulun” şeklinde tanıtılan File Go, akıllı öneriler sunabiliyor. Apple AirDrop teknolojisine benzer bir altyapıya da sahip olan uygulama, yakındaki arkadaşlara çevrimdışı dosya gönderiminin önünü aralıyor. Bu noktada aktarım Bluetooth teknolojisi üzerinde gerçekleştiriliyor ve 125 MB/s hıza çıkıldığı söyleniyor. Burada WPA2 şifreleme ile güvenlik aktarım sunuluyor.

Google File Go herkese lazım

Şirketin yeni uygulaması düşük güçlü akıllı telefon modellerinde de aktif olarak kullanılabiliyor. Temizlik için harici seçeneklere olan ihtiyacı bitirecek gibi görünen uygulama, dosya bulma sürecini de ciddi anlamda hızlandırabiliyor. Türkçe dil desteği bulunan uygulamaya direkt olarak aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Video