reklamı kapat

POPÜLER

Files Go Android

Apple’ın AirDrop özelliği Android’e geliyor: Google Files Go

Geçtiğimiz hafta Google Play Store‘da Files Go isimli bir Android dosya yönetim uygulaması ortaya çıkmış ve ardından hızlı şekilde kaldırılmıştı. İnsanların uygulamayı farkettiğini gören Google, bugün uygulamanın betasını herkese açtığını duyurdu.

Direkt olarak Google‘ın elinde çıkan Files Go şu an Android ekosisteminde bulunuyor. Kişilerin telefonlarında daha çok yer açması için hazırlanan uygulama, aynı zamanda organize olmaya da imkan tanıyor. Sadece 6 MB boyuta sahip olduğu için telefonlarda yer kaplamayan uygulama, oldukça sade bir arayüze sahip. Uygulamaların biriken çöplerini temizleyen ve sohbet uygulamalarındaki eski fotoğrafları silebilen çözüm, telefondaki bütün dosyalara tek bir yerden erişim imkanı tanıyor. Apple AirDrop teknolojisine benzer bir altyapıya da sahip olan Go, yakındaki arkadaşlara çevrimdışı dosya gönderiminin önünü aralıyor. Bu noktada aktarım Bluetooth teknolojisi üzerinde gerçekleştiriliyor.

Files Go

Google “Files Go” her Android telefon için

Şirketin yeni uygulaması düşük güçlü akıllı telefon modellerinde de aktif olarak kullanılabiliyor. Temizlik için harici seçeneklere olan ihtiyacı bitirecek gibi görünen uygulama, elbette şu an tamamlanmış durumda. Yani bazı hataları ve performans problemleri bulunan uygulama, her Android kullanıcısının telefonunda yüklü olması gerekenler arasında yer alıyor.