reklamı kapat

POPÜLER

Bentley Continental GT3

550 beygirlik güçle pistlerin yeni sezonuna merhaba: Bentley Continental GT3

10 Kasım 2017

Önümüzdeki sezonda birçok yarışta sahne alacak olan Bentley Continental GT3, iki önemli ekip tarafından son jenerasyon üzerine tasarlandı.

Bentley’nin tamamen pist odaklı olarak motor sporlarındaki partnerleriyle geliştirdiği Continental GT3 yeni jenerasyonuyla önümüzdeki sezon için hazır. Markanın resmi kaynakları üzerinden ilk detay ve görsellerini paylaştığı yeni GT3 yerini aldığı modele oranla gözle görülür değişimleri beraberinde getiriyor. Bentley Motorsport ve M-Sport ortaklığıyla geliştirildiği bilgisi verilen model yeni alüminyum mimarisi sayesinde 1.300 kilogramın civarına çekilmiş bir ağırlık değerine sahip. Geliştirme ekibi aracın motor bölümündeyse radikal olarak nitelendirebileceğimiz bir geliştirmeye gitmediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

30 beygirlik iyileşme

Aracın teknik detaylarına geçmeden evvel geliştirme aşamasıyla ilgili verilmesi gereken ufak ama önemli bir bilgiyi sizlerle paylaşım. Altı aylık bir test sürecinin ardından şu anki hazır haliyle karşımızda duran GT3’te imzası olan M-Sport ekibinin Ford Fiesta ile Dünya Ralli Şampiyonu olması merakımızı bir kat daha artırıyor. Bu hatırlatmanın ardından aracın kaputunun altına inelim. Burada önceki modelde de kullanılan 4.0 litrelik twin-turbo V8 motorla bizleri karşılayan Conti GT3, yapılan iyileştirmeden nasibini 550 beygirlik güçle alıyor. Gövde bölümünde yapılan iyileştirmelerle artık çok daha iyi yere basma kuvvetine sahip olan araç ilk sınavını 22 Nisan’da Monza’da verecek. Modelle ilgili merak edilen tüm detayları önümüzdeki süreçte alacağız.