reklamı kapat

POPÜLER

Google Play Store Android Google

Google Play Store yenilendi; işte yeni tasarım ve özellikler

Android dünyasının uygulama merkezi Google Play Store, yeni bir tasarım ve özellikler ile yenilendi. Gelin yapılan değişikliklere yakından bakalım;

Google’ın açıklamasına göre Android tarafının merkezinde yer alan Google Play Store, her ay 2 milyardan fazla kullanıcıya hizmet veriyor. Android kullanıcılarının sık sık ziyaret ettiği market, kısa süre önce tasarımsal olarak yenilendi. Material tasarım çizgisinde çok daha modern ve beyaz ağırlıklı sade halen gelen arayüz, görebileceğiniz üzere göze ciddi düzeyde daha güzel geliyor. Bu tasarımda uygulama keşfinin çok daha kolay olduğunu aktaran internet devi, yeni alt menü barıyla oyun, uygulama, film / dizi ve kitapları birbirinden ayırıyor. En üste arama bölümünü, hemen altına ise kategori menülerini yerleştiren firma, söylendiği kadarıyla marketin bu şekilde çok daha hızlı çalıştığını belirtiyor. Yeni simgeler üstüne kurulan yeni Google Play Store, artık uygulama detaylarında da daha çok bilgi veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Play Store artık çok daha kullanışlı

Firma bugün başka bir duyuru daha yaptı. Daha önce birkaç ülkede ve Android Go cihazda yer alan Google Go uygulaması, dünya genelindeki tüm Android kullanıcıları için aktif edildi. Google’da arama yapmak için en sade ancak gelişmiş çözümlerden olan uygulama, yüklendiği cihazda 5 MB’dan az bir yer kaplıyor ve sesli olarak arama yapmanıza dahi imkan tanıyor. Web sayfalarını sesli olarak okuma özelliği dahi bulunan Google Go, popüler ve trend olan şeyleri de karşınıza çıkarıyor.

İlginizi Çekebilir

Çok özel iPhone 11 modelleri