reklamı kapat

POPÜLER

Google Maps, Material Design ile baştan aşağı yenilendi

Android 5.0 Lollipop ile başlayan tasarım anlayışı, Material Design‘ı yavaş yavaş tüm platformlarına aşılayan Google’ın sıradaki hedefi Google Maps oldu. Buna göre baştan aşağı yenilenen harita servisi artık ilginizi çekebilecek mekanları keşfetmenize de yardımcı oluyor.

Play Store, Gmail ve Takvim derken Material Design ile birlikte tüm servislerinde köklü değişikliklere giden teknoloji devi, bu kapsamda Google Maps‘in iOS ve Android uygulamalarını güncellediğini duyurdu. Resmi blog üzerinden yayınlanan açıklama ile sadeliğin esas alındığı canlı bir arayüze de kavuşan yazılım, sayfa geçiş efekti gibi animasyonlarla hayli akıcı ve kullanımı kolay hale getirildi.

google maps-1

Üstelik arayüz tasarımıyla birlikte Amerika’da yaşayan kullanıcıların restoranlardan rezervasyon yapmalarını sağlayan OpenTable ve özelleştirilmiş taksi uygulaması Uber desteğine kavuşan Google Maps’in, böylelikle hizmet kapsamı da genişletildi. Diğer taraftan bulunduğunuz konuma göre fotoğraf ve inceleme notlarıyla birlikte yakın çevrede yer alan mekanlar hakkında bilgi kartı gösteren servis, yeni yerleri keşfetmenize yardımcı oluyor. Birkaç gün içerisinde yayınlanması beklenen güncellemeye App Store ve Play Store aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

google maps-2

google maps-3