reklamı kapat

POPÜLER

Google Maps

Android tarafında Google Maps için koyu mod müjdesi, Android Auto yenilikleri

İnternet devi Google sonunda dedirten bir adımı atıyor ve Android tarafında Google Maps için koyu mod dönemini başlatıyor.

Google Maps için çok geç kalınan ve uzun süredir test edilen tamamen koyu arayüz modu sonunda kullanıma çıkıyor. Android tarafında çıkacağının müjdesi verilen özellik, yukarıda da görebileceğiniz üzere haritayı çok ciddi anlamda siyah hale getiriyor, bu da gece kullanımı çok ama çok daha iyi kılıyor. Uygulamada artık bu bağlamda üç farklı arayüz seçeneği sunuluyor. Burada açık ile koyu yanında cihaz temasına göre belirle seçeneği de karşımıza çıkıyor. Yakında herkes için çıkacak (iOS tarafı halen belli değil) özellik yanında Google’ın başka duyuruları da var. Örneğin artık Android Auto altyapısında “Trivia Crack, Jeopardy!, Song Quiz, ve Are You Feeling Lucky?” oyunları yer alıyor. Aynı zamanda Auto altyapısı için özel duvar kağıdı seçeneği getiren firma, Android Auto için çiftli ekran kullanımı da kullanıma sunmuş durumda. Bu sayede örneğin otomobil ekranında aynı anda hem harita hem de medya kontrolü yan yana açılabiliyor. Bu da gerçekten çok ama çok kullanışlı duruyor. Google, Android Auto yeniliklerinin de önümüzdeki günlerde yavaş yavaş herkese geleceğini aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Maps ve Android Auto yenilikleri dikkat çekti

Firma bu arada erişebilirlik konusunda da adımlar atmış durumda. Örneğin TalkBack isimli görme engelliler için geliştirilen özellik artık çok daha detaylı olarak çalışıyor. Bu da gerçekten çok güzel görünüyor. Bu sistem ekrandaki içerikleri sesli hale getirerek görme engelli kişilerin de akıllı telefon kullanmasına yardımcı oluyor.

İlginizi Çekebilir

Apple en yeni iPad Pro modelleri ile tanışın