reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 5a

Google imzalı yeni akıllı telefon modeli sızdırıldı

İnternet devi Google, akıllı telefon pazarında yeni modeller geliştirmeye devam ediyor. Firmadan yakında gelecek ilk model Pixel 5a olacak.

Google Pixel 5a, tasarımsal olarak ortaya çıktı. Tasarımı CAD dosyası üzerinden bilgisayar ortamında hazırlanan telefon, dış görünüşüyle genel olarak oldukça tanıdık çıktı. Çünkü yerini alacağı Pixel 4a ile birebir aynı olan telefon, parmak izi sensörünü arkasında taşıyor ve bir ekran deliği barındırıyor. Ekran deliği güncel modellere oranla büyük olan Pixel 5a, 3,5 mm kulaklık girişini koruyor ve 6,2 inç FHD+ OLED ekran üzerine kuruluyor. Diğer detayları henüz bilinmeyen modelin, arka kısmında plastik kullanılıyor bilgisi de veriliyor. Arkasında çiftli kamera sistemi kullanılan Pixel 5a, yine Türkiye’de satılmayacak telefonlar arasında yer alıyor. Google maalesef telefonlarını Türkiye’ye kesinlikle resmi olarak getirmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Pixel 5a öncesinde Pixel 4a için temel detaylar şunlardı

Pixel 4a, teknik olarak Pixel 5 ile hemen hemen aynı özelliklere sahip. Abisinden farklı olarak alüminyum yerine plastik bir gövdesi olan telefon, farklı olarak 6 GB RAM ile geliyor. Bu modelde 6 inç değil 6,2 inç 2340×1080 piksel 60 Hz OLED ekran yer alıyor ve Pixel 5’ten farklı olarak 3,5 mm kulaklık girişi taşıyan telefon 18W hızlı şarj destekli 3.800 mAh pille geliyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO’nun yeni kablosuz şarj teknolojisi