reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Fanatec Gran Turismo 7 iddialı açıklama

Gran Turismo 7 ertelendi, Sony’den önemli oyun duyuruları geldi

Büyük ses getiren yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için en önemli yapımlardan olan Gran Turismo 7 için erteleme kararı alındı.

Advertisement

Gran Turismo 7, PlayStation 5 için en iddialı yapımlar arasında yer alıyor ve merakla bekleniyordu. Ancak yarış simülasyonunda pistleri ağlatmadan önce daha çok beklememiz gerekecek. Çünkü oyunun çıkışı 2022’ye bırakılmış durumda. Bu ertelemenin arkasında elbette Covid-19’un etkisi bulunuyor. Son dönemde bu nedenle birçok oyun erteleniyor. Daha önce aktarıldığı kadarıyla GT7’de kokpit içerisinde sürüş yaparken öndeki ya da arkadaki Ferrari’nin “iç titreten” sesi açık şekilde hissedilebilecek ve yakındaki araçlar sadece motor seslerinden çok açık şekilde ayırt edilebilecek. Yeni nesil oyun deneyimini gerçek anlamda hissettirecek en iyi yapımlardan olacak yorumu yapılan Gran Turismo 7, DualSense kontrolcü konusunda da devrimsel bir deneyim sunacak. Yeni nesil tetikler sayesinde pistin türüne göre hissiyat değilecek, ayrıca fren / gaz kullanımı da hiç olmadığı kadar gerçekli hale gelecek.

Bu arada Sony’den oyun konusunda başka duyurular da geldi. Örneğin yakında daha fazla PS özel oyunu PC’ye gelecek. Bunlardan ilki sevilen yapımlardan Days Gone olacak. Ayrıca 1 Mart itibarıyla hem PS4 hem de PS5 sahiplerine Ratchet and Clankoyunu ücretsiz olarak verilecek. Buna ek olarak PS5’in 2021’in ikinci yarısında daha rahat bulunabileceği de aktarılıyor. Biliyorsunuz konsol halen çok ciddi stok sorunları yaşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Gran Turismo 7 gecikmesi üzerken, PlayStation 5 için VR başlık duyuruldu

PlayStation 4 döneminde çıkardığı VR başlık ile çok ses getiren Sony, PS5 ile geçilen yeni nesli de VR’sız bırakmıyor. Çünkü firma resmi olarak henüz tasarımı göstermese de PlayStation 5 için bir VR başlığın yolda olduğunu duyurdu. Konsola tek bir kablo üzerinden bağlanacak yani kablosuz olmayacak ürün, ilk başlıktan çözünürlük başta olmak üzere her açıdan çok daha iyi olacak.

Yeni başlık ile beraber yeni bir kablosuz VR kontrolcüsü de geliştirdiklerini aktaran Sony, ürünü 2021’de kullanıma çıkarmayacak. Yani yeni nesil VR deneyimi için kişilerin yüksek ihtimalle 2022’nin başını beklemesi gerekecek. Ürün hakkında detayların ileride netleşmesini bekliyoruz.

PS5’in resmi tanıtım videosu