reklamı kapat

POPÜLER

Fanatec Gran Turismo DD Pro

PlayStation 5 uyumlu ilk DD direksiyon seti: Fanatec Gran Turismo DD Pro

Direksiyon seti pazarının en önemli isimlerinden Fanatec, beklenen yeni modeli ile karşımızda. Gelin Gran Turismo DD Pro ile tanışın.

Bu direksiyon setinin geleceği hatırlayanlar olacaktır daha önce üstü kapalı olarak verilmişti. Fanatec geçtiğimiz aylarda Gran Turismo ile birlikte çalışacağını duyurmuştu. İki isim o zaman gelişmiş güç geri bildirim teknolojisini kullanan yeni yarış çevre birimleri geliştireceklerini aktarmıştı. Bu iş birliğinin “simülasyon yarışları ile gerçek dünya yarışları arasındaki ayrımı azaltmaya” yardımcı olacağı belirtilmişti.

İşte tam da bunun üzerine gelen Fanatec Gran Turismo DD Pro, direkt olarak Fanatec’in ne olduğuna aşağıdaki haberden ulaşabileceğiniz Direct Drive sistemi üzerine kuruluyor ve Fanatec CSL DD direksiyon ünitesini temel alıyor.

Direkt olarak PlayStation 5 ve aynı zamanda PlayStation 4 serisi ile uyumlu olan yeni direksiyon seti, bir pedal ve masa bağlantı aparatı ile geliyor. Sunulan pedal setine istenirse harici olarak çok daha gerçekçi deneyim getiren load cell fren de eklenebiliyor.

Standart olarak 5 nm, harici güç kaynağı ile 8 nm maksimum FF gücü getiren Fanatec Gran Turismo DD Pro, Gran Turismo için özel tasarlanan bir “değiştirilebilir” direksiyon taşıyor. Üzerinde devir ve hız göstergesi olan bu direksiyon, birçok özelleştirilebilir buton sunuyor.

Set olarak 699 euro fiyat açıklanan ürün, istenirse PS ekosistemi yanında PC ile de kullanılabiliyor. Türkiye’de resmi olarak satılmayacak ürün, istenirse Almanya’dan gümrük vergisi ödenerek elde edilebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fanatec ve Gran Turismo ortaklığından çıkan Gran Turismo DD Pro direksiyon seti, Gran Turismo 7 için çok önemli

Gran Turismo 7, PlayStation 5 için en iddialı yapımlar arasında yer alıyor ve 2022’de geliyor. Daha önce aktarıldığı kadarıyla GT7’de kokpit içerisinde sürüş yaparken öndeki ya da arkadaki Ferrari’nin “iç titreten” sesi açık şekilde hissedilebilecek ve yakındaki araçlar sadece motor seslerinden çok açık şekilde ayırt edilebilecek.

Yeni nesil oyun deneyimini gerçek anlamda hissettirecek en iyi yapımlardan olacak yorumu yapılan Gran Turismo 7, DualSense kontrolcü konusunda da devrimsel bir deneyim sunacak. Yeni nesil tetikler sayesinde pistin türüne göre hissiyat değişecek, ayrıca fren / gaz kullanımı da hiç olmadığı kadar gerçekli hale gelecek.

İlginizi Çekebilir

BMW’nin gelecekten gelmiş gibi görünen elektrikli motosikleti