reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi tarafından gelen / gelecek yeni telefonlar ve bazı detayları

Dünyanın en büyük teknoloji firmalarından Xiaomi, birçok farklı akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Artık firmaya yetişmek neredeyse mümkün değil.

Xiaomi, dediğimiz gibi aktif olarak birçok telefon geliştiriyor ve ürün gamını sürekli olarak büyütüyor. İşte bu konuda Xiaomi ve alt markaları POCO ile Redmi özelinde birçok bilgi çıkıyor.

Bunlara tek bir haber üzerinden bakarsak firmadan yakında POCO X4 ve POCO X4 NFC modelleri geliyor. Bunların Çin pazarına özel Redmi Note 11 Pro üzerine kurulduğu aktarılıyor. Kaynaklara göre firmadan 12 ve 12X modelleri de geliyor ve bu cihazlar aralık ayında lanse edilecek gibi görünüyor.

Başkaları da var. Örneğin firma ürün gamına Redmi 10’un özelleştirilmiş versiyonu olan Redmi Note 11 4G modelini de ekledi. Helio G88 işlemcili yukarıda gördüğünüz telefon, Redmi Note 11 5G, Redmi Note 11 Pro 5G ve Redmi Note 11 Pro+ 5G arasına dahil edildi. İsminin de işaret ettiği üzere telefonda 5G desteği yer almıyor.

Hepsine ek olarak Xiaomi tarafından Redmi 10 2022 modeli de yolda olan ürünler arasında yer alıyor. 2022 için Mix 5 serisi üzerinde de çalışan Xiaomi, 12 serisi amiral gemisi modellerini de 2022’de büyütecek bilgileriyle gündemde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi yakında bir evde telefon tamir adımı da atacak

Apple, yıllardır gelen tamir odaklı birçok şikâyet sonrasında beklenmedik bir adım attı ve geçtiğimiz günlerde “Self Service Repair” programı ile karşımıza çıktı. Bu program kapsamında iPhone 13 ve iPhone 12 ailesinden bir modele sahip kullanıcılar, Apple’ın resmen sağladığı parça, doküman ve araçlar ile kendi tamir işlemlerini kendisi yapabilecek. 

İşte bunun bir benzerini Xiaomi de yapacak. Firmanın üstü kapalı müjdesini verdiği süreç, yakında detaylandırılacak. Ancak daha önce de dediğimiz gibi durum oldukça açık görünüyor. Üstü kapalı da olsa Xiaomi kullanıcılara kendi cihazlarını resmi parçalar ile evde tamir etme şansı verecek.

Bu durum herkes için güzel görünüyor. İlk olarak Xiaomi’nin Hindistan hesabı tarafından duyurulan gelişme, yüksek ihtimalle Xiaomi’nin aktif olarak bulunduğu diğer pazarlarda da aktif edilecektir.

İlginizi Çekebilir