reklamı kapat

POPÜLER

PlayStation 5

PlayStation 5 için yeni oyunların tanıtılacağı State of Play etkinliği duyuruldu

Büyük ses getiren yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 için yeni oyunlar geliyor. Bunun için yeni State of Play etkinliği duyuruldu.

Advertisement

Sony’den yapılan resmi açıklamaya göre 25 Şubat Perşembe gününü 26 Şubat Cuma gününe bağlayan gece Türkiye saati ile 01:00’de, internet üzerinden canlı yayınlanacak olan State of Play etkinliği ile birçok yeni yapım görücüye çıkarılacak. Yayın PlayStation’ın resmi YouTube ve Twitch kanalları üzerinden izlenebilecek. State of Play, yaklaşık olarak 30 dakika sürecek ve PS4 ile PS5’e gelecek olan 10 oyun hakkında bilgiler içerecek. Henüz etkinlikte tam olarak nelerin bizi beklediği ortaya çıkmış değil. Ancak Sony bu aralar oyun konusunda çok sık gündeme geliyor. Örneğin dün akşam PS5 için özel Gran Turismo 7 oyununun 2022’ye ertelendiği duyuruldu.

Sony’den dün oyun konusunda başka duyurular da geldi. Yakında daha fazla PS özel oyunu PC’ye gelecek denildi. Bunlardan ilki sevilen yapımlardan Days Gone olacak. Ayrıca 1 Mart itibarıyla hem PS4 hem de PS5 sahiplerine Ratchet and Clankoyunu ücretsiz olarak verilecek. Buna ek olarak PS5’in 2021’in ikinci yarısında daha rahat bulunabileceği de aktarılıyor.

Gran Turismo 7 gecikmesi üzerken, dün PlayStation 5 için VR başlık duyuruldu

PlayStation 4 döneminde çıkardığı VR başlık ile çok ses getiren Sony, PS5 ile geçilen yeni nesli de VR’sız bırakmıyor. Çünkü firma resmi olarak henüz tasarımı göstermese de PlayStation 5 için bir VR başlığın yolda olduğunu duyurdu. Konsola tek bir kablo üzerinden bağlanacak yani kablosuz olmayacak ürün, ilk başlıktan çözünürlük başta olmak üzere her açıdan çok daha iyi olacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni başlık ile beraber yeni bir kablosuz VR kontrolcüsü de geliştirdiklerini aktaran Sony, ürünü 2021’de kullanıma çıkarmayacak. Yani yeni nesil VR deneyimi için kişilerin yüksek ihtimalle 2022’nin başını beklemesi gerekecek.

PS5’in resmi tanıtım videosu