reklamı kapat

POPÜLER

Google Play Store Android

Google Play Store için kullanıcıları sevindirecek gelişme

Android dünyasının merkezinde yer alan uygulama marketi Google Play Store için uzun zamandır beklenen özellikten güzel bir haber var.

Google Play Store için bazı Android 10 telefonlara özel bir koyu arayüz mod seçeneği konulmaya başlandı. Firma görüldüğü kadarıyla bu konuda üç farklı seçenek sunuyor. Burada açık, koyu ve otomatik seçenekleri karşımıza çıkıyor. Otomatik yapıldığı zaman market Android işletim sisteminin koyu mod seçimine bağlı olarak marketin koyu ya da açık hale getiriyor. Ancak bunu istemeyenler olabilir. Yani genel olarak işletim sistemini koyu, marketi beyaz arayüzde kullanmak isteyenler ya da tam tersini düşünenler olabilir. İşte bu yüzden faydalı duran yeni özellik, henüz sunucu tarafında test ediliyor deniyor. Ancak yakında tüm Android modelleri için çıkacağı düşünülen özelliğin, sadece Android 10’lu telefonlarla da kısıtlı kalmayacağı tahmin ediliyor. Ancak bunun kesin olmadığını belirtmek gerekiyor.

Google Play Store

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Play Store yakında daha güvenli hale gelecek

İnternet devi geçtiğimiz yılın sonunda “App Defense Alliance” isimli bir birlik kurduğunu duyurmuştu. Güvenlik şirketleri ESET, Lookout ve Zimperium ortaklığında kurulan bu birliğin amacı, zararlı uygulamaları daha Play Store üstünden indirmeye sunulmadan tespit etmek. Bu gerçekten kullanıcılar için çok ama çok güzel görünüyor. Firma sonunda marketin güvenliği için üçüncü parti firmalardan yardım almayı kabul etmiş gibi görünüyor. Bu birlik sayesinde özellikle gizli malware taşıyan uygulamaların daha kolay tespit edilebileceği söyleniyor. Aynı zamanda başta düzgün olup daha sonra gizli şekilde zararlı faaliyetlerde bulunan uygulamaların da çok daha kısa şekilde market dışına alınacağı yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

2020’nin açık ara en iddialı modeli