reklamı kapat

POPÜLER

Maserati MC20

Maserati imzalı yeni süper otomobil MC20 için geri sayım başladı

Kısa bir süre önce paylaştığımız haberde 100 adet üretilen Royale modelinin Türkiye’ye geleceğinden bahsetmiştik. Şirketin şimdi de Maserati MC20 modelinden söz etmek istiyoruz.

Maserati bir taraftan da yeni nesil süper spor otomobili MC20 modelini tanıtmak için gün sayıyor. Şirketin Modena’daki Viale Ciro Menotti Fabrikası’nda üretilecek olan otomobil, mayıs ayı sonunda otomobil tutkunlarının karşısına çıkıyor. İsmi, Maserati ve Corse (yarış) kelimelerinden ilham alınarak oluşturulan otomobil, MC12’nin halefi olarak karşımıza çıkıyor. Otomobil ile yeni nesil teknolojili süper spor otomobili de ilk kez tanıtmaya hazırlanan şirket, aracın performansıyla ilgili bilgileri ise henüz paylaşmış değil. Ancak söylenenlere göre süper otomobil performansıyla tüm dikkati üstüne çekecek. Bizim de merakla beklediğimiz  süper otomobilin tasarımıyla da beğeni toplaması bekleniyor. Yapılacak iyileştirmeler sayesinde MC12 modelinden çok daha iyi performans sunmasını beklediğimiz otomobilin fiyatı da netlik kazanmış değil. Önümüzdeki günlerde araçla ilgili yeni bilgiler gelmesi durumunda sizlerle paylaşacağımızı belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Maserati MC20 yeni zaferler kazanmayı hedefliyor

Şirket, 2004-2010 yılları arasında FIA GT bünyesinde “24 Saat Spa” (24 Hours of Spa) “Markalar Şampiyonluğu”, “Pilotlar Şampiyonluğu” ve “Takımlar Şampiyonluğu” olmak üzere 14 galibiyet kazanan MC12’nin ardından, MC20 ile yeni zaferler kazanmayı hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Yerli otomobil tanıtım videosu