reklamı kapat

POPÜLER

Yılın En Güzel Süper Spor Otomobili: Maserati MC20

Yılın en güzel süper spor otomobili: Maserati MC20

Uluslararası Otomobil Festivali’nin 36’ncısı bu yıl online olarak düzenlendi. Geçtiğimiz sene tanıtılan yeni nesil süper spor otomobili Maserati MC20 büyük bir başarı gösterdi.

Maserati MC20, Paris’te düzenlenen Uluslararası Otomobil Festivali’nde ödüle layık görüldü. Bu yıl 36’ncısı düzenlenen festivalde, Maserati’nin yeni nesil süper spor otomobili MC20 “2021 Yılının En Güzel Süper Spor Otomobili” ödülünü aldı. Maserati için yeni bir dönemin kapılarını aralayan MC20, zarafet, sportif beceriler, özgün karakter ve safkan tasarım gibi kavramların mükemmel bir sentezini ortaya koyuyor. Torino’daki Centro Stile Maserati’de (Maserati Tasarım Merkezi) tasarlanan MC20, akıllara durgunluk veren performans ve ileri teknoloji çözümlerini bir araya getirirken, Maserati’nin süper spor otomobil segmentine dönüşünü de gözler önüne seriyor. Maserati ve Corse (yarış) kelimelerinden ilham alınarak oluşturulan ismiyle de Maserati’nin yarış dünyasına dönüşünü de simgeliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MC20, ileri seviyede konfor ve lüks gereksinimini karşılamak için gerekli tüm niteliklere sahip oluşuyla öne çıkarken; markanın yarış DNA’sını taşımasıyla da yeni bir dönemin başlangıcını simgeliyor. Son derece zarif bir otomobil olan MC20, tüm Maserati modellerinin imzası niteliğinde olan, markaya ait ölümsüz tasarım anlayışını da gözler önüne seriyor. Benzersiz el işçiliği kalitesi ile en ileri üretim süreçlerini aynı potada eriten MC20, kusursuz işçilik ile gelişmiş mühendislik arasında ideal bir denge yansıtıyor.

Maserati MC20 kapıları ile dikkat çekiyor

Maserati MC20’nin en ayırt edici özelliklerinden biri olarak kanat tipi kapıları öne çıkıyor. Otomobilin kapıları, sadece estetik açıdan düşünülmüş çarpıcı bir ayrıntı olmakla kalmayıp aynı zamanda sürücü ve yolcuya araca binip-inerken önemli kolaylık sağlıyor. Maserati’nin yeni süper spor otomobili, aynı zamanda marka tarihinde dikey konumlanmış farlara sahip ilk model olmasıyla da tasarım anlayışında bir devrim yaratıyor. Geniş, ince, yatay konumlu arka aydınlatma grubunun benzersiz bir görünüm sergilediği MC20, arka aksın önünde konumlandırılan motoruyla da dış görünümüne uygun bir performans sergiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MC20, 630 HP gücündeki Maserati yapımı V6 “Nettuno” motoru ile sınıfının en iyi güç /ağırlık dengesi, 325 km/s’nin üzerindeki maksimum hızı ve rafine aerodinamik yapısıyla dikkatleri topluyor. MC20, uluslararası patentlerle korunan ve daha önce sadece Formula 1’de kullanılan teknolojiyi bir yol otomobiline aktaran “Nettuno” isimli motor sayesinde; 2,9 saniyede 0-100 km/s ve 8,8 saniyede 0-200 km/s hızlanmalarını tamamlarken, 325 km/s’nin üzerinde maksimum hıza ulaşabiliyor.

İlginizi çekebilir

Precept projesi gerçek oluyor