reklamı kapat

POPÜLER

Gecenin gizeminden ilham alan güzellik: Maserati MC20 Notte

Gecenin gizeminden ilham alan güzellik Maserati MC20 Notte görücüye çıkarıldı. Özel bir süper otomobil daha geldi.

Maserati MC20 Notte hakkında bir açıklama yapan Maseati Türkiye, şunları aktardı: “Maserati, süper spor otomobili MC20’nin sınırlı sayıdaki ilk üretimi MC20 Notte’yi tanıttı. MC20 Notte, Maserati ailesine pistte yarışmak ve üstün bir performans sergilemek için katıldı. Maserati’nin her an öne çıkan cesur ruhunun bir parçası MC20 Notte, markanın katılacağı efsanevi yarışlarda yarışacak. Trident’in süper otomobil köklerine dönüşünü simgeleyen MC20; sportifliği ve lüksü birleştirerek, Notte sürümü ile yarış ruhuna daha da yaklaşıyor. Toplam 50 adet üretilen MC20 Notte, tasarım ilhamını karanlığın mistik ve yoğun gücünden alıyor. MC20 Notte, olağanüstü V6 Nettuno motorlu performansını estetik tasarımla birleştiriyor. Şirketin Fuoriserie ekibi, Maserati referans sürücüsü ve marka ile GT1 Dünya Şampiyonu olan Andrea Bertolini ile iş birliği çerçevesinde MC20 Notte’nin gövdesini geliştirdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

MC20 Notte’nin dışı parlak siyahtan manyetik mat “nero essenza” rengine büründü ve pist avcısı Bertolini’nin “Midas dokunuşu” sayesinde karanlıkta parlayan bir yıldıza dönüştü. Yan logolarda bulunan Trident amblemi ve şirket imzası gümüşten mat beyaz altın rengiyle Maserati’nin motor sporları anılarını yeniden canlandırdı. MC20 Notte’de yola yapışmış olan 20 inç mat siyah kuş kafesi tekerlekler, mat beyaz altın renkli detaylara sahip, fren kaliperleri ise siyah.

Süper spor otomobilin iç tasarımında, sarı dikişli Alcantara siyah/gri 6 spor koltuk bulunuyor. Otomobilde, unutulmaz Trident başlıklarının yanı sıra Alcantara spor direksiyonu karbon fiber eklemeleri göze çarpıyor. İki başlık arasına, MC20 Notte’yi kutlayan özel bir metal plaka ve ‘UNA DI 50’ (50’nin biri) imzası dikkat çekiyor.”

Şirketin tasarım şefi Klaus Busse, süper spor otomobili MC20 için “MC20 Notte; yarışın heyecanını ve gecenin çekiciliğini bir araya getirerek, gizemli gece dünyasını, yüksek performansı ve İtalyan zarafetini kutluyor. “Fuoriserie” İtalyanca’da “özel olarak üretilmiş” anlamına geliyor. Trident’in özelleştirme programıyla bezeli MC20’nin Fuoriserie sınırlı üretimi spor otomobil koleksiyoncuları ve yarış tutkunlarına ithaf edilmiştir.” dedi.

Maserati MC20 Notte yanında bu da ilginizi çekebilir: Hyundai’den otomatik çalışan şarj robotu

İLGİLİ HABERLER