reklamı kapat

POPÜLER

Görsel şölen; Maserati MC20 cephesinden tasarım başarısı

Görsel şölen; Maserati MC20 cephesinden tasarım başarısı

Markanın yeni nesil süper spor otomobili Maserati MC20, Avrupa Ürün Tasarım Ödülü  kapsamında yeni bir başarıya imza attı.

Maserati MC20, uluslararası ürün tasarımcılarının çalışmalarını değerlendirmek amacıyla kurulan Avrupa Ürün Tasarım Ödülü Organizasyonu (The European Product Design Award) tarafından ödüllendirildi. Markanın yeni nesil süper spor otomobili; dünya genelinden binlerce heyecan verici tasarım ve yenilikçi ürün arasında jüri tarafından üç farklı kategoride ödüle layık görüldü.

“Yılın Ürün Tasarımı Ödülü” nü alan MC20, aynı zamanda ‘Otomotiv Tasarımı’ kategorisinde “En İyi Tasarım” seçilirken; ‘Ulaşım Tasarımı’ kategorisinde de ödüllendirildi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Maserati MC20 kaputunun altında neler sunuyor?

MC20, tasarım, geliştirme ve üretimi Maserati tarafından gerçekleştirilen ve Formula 1 motorlarından türetilen 630 HP gücündeki V6 Nettuno motoru ile 0’dan 100 km/s’ye 2,88 saniyede hızlanma ve 326 km/s’nin üzerinde maksimum hıza ulaşıyor.

Modena’da üretilen “yüzde yüz İtalyan” MC20 sadece güzel bir tasarım sunmakla kalmıyor, aynı zamanda fonksiyonellik ve işlevsellik çözümlerini bünyesinde barındırıyor. Maserati MC20, hız- performans, rafine aerodinami ve onu benzersiz kılan kusursuz çizgilere sahip bir otomobil olarak da benzerlerinden ayrılıyor.

Maserati Tasarım Başkanı Klaus Busse: “Amacımız, ilerleyen yıllarda Maserati’de yeni bir dönemi başlatan model olarak hatırlanacak bir otomobil tasarlamaktı. MC20 ile hedefimize ulaştığımızı düşünüyorum. Bu benzersiz projeye gönülden bağlı tüm ekip arkadaşlarımla böylesine önemli bir ödüle layık görüldüğümüz için onur duyuyorum” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilir