reklamı kapat

POPÜLER

Gövde gösterisi; Maserati MC20 otomobil sevenler ile buluştu
Gövde gösterisi; Maserati MC20 otomobil sevenler ile buluştu

Gövde gösterisi; Maserati MC20 otomobil sevenler ile buluştu

İtalyan otomobil üreticisi için oldukça önemli bir yere sahip olan Maserati MC20 Goodwood’da kendini gösterdi. Çoğu otomobil sever modeli ilk kez canlı görme fırsatı buldu.

Maserati İnovasyon Laboratuvarı tarafından geliştirilen ve Modena’da bulunan Viale Ciro Menotti Fabrikası’nda üretilen MC20, Supercar Run’da efsanevi tırmanışına katılarak gövde gösterisi yaptı. Maserati için yeni bir dönemin kapılarını aralayan MC20, Supercar Run’da efsanevi tırmanışına katılarak 27. Goodwood Hız Festivali’nde kendini gösterdi.

Marka mühendisleri tarafından yapılan V6 “Nettuno” motoru ile sınıfının en iyi güç /ağırlık dengesi, 325 km/s’nin üzerindeki maksimum hızı ve rafine aerodinamik yapısıyla dikkatleri toplayan MC20, markanın 325 km/s üzerinde maksimum hıza sahip ilk ortadan motorlu ve iki koltuklu süper spor otomobili olarak da öne çıkıyor.

Ayrıca karbon fiber monokok şasi ilk Maserati olan MC20, sadece 1.500 kg ağırlığa sahip. Formula 1’den türetilen Nettuno motorla bir araya gelen bu hafif yapısı sayesinde, 0- 100 km/s hıza 2,8 saniyede ulaşan inanılmaz bir hızlanma performansı sunan MC20, aynı zamanda yüksek hız için olağanüstü bir güç-ağırlık oranı da sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Maserati MC20 marka tarihinde bir dönüm noktası

Marka CEO’su Davide Grasso “Misyonumuz, Maserati markasının yeni çağının başlangıcını simgeleyen ve gelecekte de övgüyle hatırlanacak bir otomobil geliştirmekti. MC20 ile bunu başardığımıza inanıyorum. Maserati markası, yenilikçi ve benzersizdir. Yeni süper spor otomobilimiz MC20, tüm Maserati değerlerini bünyesinde barındırıyor ve marka tarihinde bir dönüm noktası olmayı sürdürüyor” ifadelerine yer vermişti. Anlayacağınız MC20 hemen hemen her organizasyonda kendini göstermeye devam edecek.

İlginizi çekebilir

Bu da Ferrari Roma