reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy Note 10 Plus 5G

Galaxy Note 10 Plus en zorlu sağlamlık testine girdi [Video]

Galaxy Note 10 Plus ile aynı özellikleri 5G ile birleştiren Galaxy Note 10 Plus 5G, JerryRigEverything tarafından en zorlu sağlamlık testine sokuldu.

JerryRigEverything her yeni amiral gemisi gibi Samsung Galaxy Note 10 ailesini de boş geçmedi. Burada kanalın konuğu Galaxy Note 10 Plus 5G oldu. Yukarıda da dediğimiz gibi normal Plus modelinden 5G bağlantı desteğiyle ayrılan cihaz, teste ilk olarak ekran çizilme denemesiyle giriyor. Ekranı benzerleriyle aynı çizilme performansını gösteren telefon, kutusundan ekran koruyucu film takılı olarak çıkıyor. Arka kameralarını da çizilmeye karşı dayanıklı cam ile koruyan telefonun, ekrana entegre parmak izi sensörü ciddi şekilde çizilse dahi çok hızlı şekilde çalışmaya devam ediyor. Gövdesi metal olan telefon, dikkat çeken kavise rağmen bükülme testinden de rahatlıkla geçebiliyor. Sadece çok hafif bir esneme yapan cihaz, uzun yıllar sorunsuz olarak çalışacak gibi görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy Note 10 Plus ve Galaxy Note 10 hakkında kısa bir özet yaparsak

Galaxy Note 10’da 6,3 inç 2280×1080 piksel Infinity Display AMOLED ekran, Galaxy Note 10+ ise 6,8 inç 3040×1440 piksel Infinity Display AMOLED ekran karşımıza çıkıyor. Önlerinde 10 megapiksel F2.2 kamera yer alan telefonların arkalarında ise 12 megapiksel Dual Pixel f/1.5-f/2.4 değişken diyaframlı + 16 megapiksel f/2.2 ultra geniş açı + 12 megapiksel f/2.1 telefoto olmak üzere üçlü kurulum yer alıyor. Burada Galaxy Note 10 Plus bir de ToF sensörü barındırıyor. Bu kurulum sayesinde Plus model DxOMark’ın liderli konumuda bulunuyor. Modeller gücünü Türkiye’de Exynos 9825 işlemciden alıyor.