reklamı kapat

POPÜLER

xbox

Xbox sahiplerine güzel haber; 70 yeni oyun demosu çıktı [İndir]

Xbox Series X ve Series S öncesinde Microsoft müjdesi verilen büyük oyun etkinliğini duyurdu ve burada oyunculara 70 oyun demosu sundu.

Microsoft Summer Game Fest Demo Event kapsamında yayımlanan 70 adet Xbox One oyun demosuna direkt olarak buradan ulaşılabiliyor. Demosu yayımlanan tüm oyunlara ise burada ulaşabilirsiniz. 27 Temmuz tarihine kadar oynanabilir olacak demolar arasında gerçekten oldukça eğlenceli yapımlar yer alıyor. Yeni nesil oyun konsolları öncesinde oyunculara gerçekten büyük bir sürpriz yapan firma, biliyorsunuz Series X ve henüz halen resmi olarak duyurulmayan Series S ile eski neslin tüm oyunlarına da aktif olarak destek veriyor. Yani bu 70 oyun ve fazlası çıktıkları gün yeni nesil Xbox modellerinde de olacak. Bu da oyuncuları fazlasıyla sevindiriyor. Ayrıca eski nesilde alınan bazı oyunlar yeni nesil sürümlerine de ücretsiz olarak geçirilebilecek. Playstation 5 için de PS4 oyunlarına uyum konusunda büyük çalışmalar yapılıyor.

Şu an bu tarafta herkes Xbox Series X modelini bekliyor

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan (Firmalara 13,5 GB) konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen konsol, inanılmaz ışık / gölge detayları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor.

İlgili Video