reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft Xbox One X

Büyük Xbox oyun etkinliğinden şaşırtan detay: “60’tan fazla demo”

Xbox Series X ve Series S öncesinde Microsoft büyük bir oyun etkinliği düzenliyor. İşte bu etkinlikten gerçekten şaşırtan bir haber gelmiş durumda.

Microsoft son günlerde sürekli olarak Series X yanında gelecek denilen Xbox Series S ile gündemde yer alıyor. 200 dolara satılacağı aktarılan yeni neslin ikinci konsolu, oyun geliştiricilere 7,5 GB RAM alanı ve 4 teraflop gücünde bir GPU veriyor ve daha önce de söylediğimiz gibi 4K değil 1080P ve 1440P oyunculuğa odaklanıyor. Bu oldukça dikkat çeken konsol halen konuşulurken, Microsoft 21 – 27 Temmuz tarihleri arasında bir “Summer Game Fest Demo Event” düzenliyor. Bu birçok yeni oyunun lanse edileceği söylenen etkinliğin en önemli detayı ise sunulacak demo sayısı olacak gibi görünüyor. Çünkü Microsoft’un etkinlik ile beraber kullanıcılara 60’tan fazla hemen ücretsiz olarak oynanabilir demo oyun sunacağı aktarılıyor. Bu da gerçekten oldukça büyük görünüyor ve adeta oyun fuar alanı evlere geliyor. Microsoft’un Xbox Series S’i ise ağustos ayında resmen duyuracağı gelen bilgiler arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şu an bu tarafta herkes Xbox Series X modelini bekliyor

Konsol her biri 3.8 GHz hızında çalışan sekiz çekirdekli özel 7 nm AMD Zen 2 işlemci ve toplam 12 teraflops AMD RNDA 2 GPU yani ekran kartı üzerine kuruluyor. 16 GB GDDR6 bellek kullanan (Firmalara 13,5 GB) konsol, çok yüksek hız sunan 1TB boyutunda özel NVME SSD depolama birimine sahip. 4K UHD Blu-Ray bir optik sürücü barındıran ve dahili depolaması arkaya takılan 1 TB harici kart ile artırılabilen konsol, inanılmaz ışık / gölge detayları sunan Ray Tracing desteğine de sahip ve ses konusunda da ciddi özellikler ile yolda bulunuyor.

İlgili Video