reklamı kapat

POPÜLER

Xbox Series X

Microsoft, Xbox Series X için başından beri şaşırtan ayıbı kapatıyor

Yazılım devi Microsoft, dünyanın en güçlü oyun konsolu Xbox Series X özelinde bir ayıbını kapatıyor. Yakında arayüz güncelleniyor.

Evet, Xbox Series X gerçekten dünyanın en güçlü oyun konsolu konumunda. En azından kağıt üstünde konsolun sunduğu saf güç PlayStation 5’i geride bırakıyor.

Konsol ile büyük oyunlar 4K 60 FPS hatta 4K 120 FPS oynanabiliyor. Ancak buna rağmen konsolun arayüzü 1080P çalışıyor. Başından beri bu durum anlaşılamıyor ve 4K televizyon sahiplerinin ufak da olsa canını sıkıyor.

Birçok kişinin “ayıp” olarak nitelendirdiği bu durum, sevindirici şekilde yakında değişecek. Çünkü firma aktif olarak konsol için 4K arayüzü test etmeye başladı. Bu sayede konsolun ana menüsü çok daha net / keskin görünecek.

Microsoft’ta göre 4K arayüz sisteme ekstra bir yük bindirmeyecek ve RAM’den de harcamayacak. Şimdilik Xbox Insiders’lar tarafından test edilen “4K” çözünürlükteki Xbox Series X arayüzü, yüksek ihtimalle Series S için de kullanıma sunulacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xbox Series X için bir mini buzdolabı da geliyor

Dünyanın en güçlü yeni nesil oyun konsolu Series X, gerçekten ufak bir kendisinden ilham alınan buzdolabı ile ses getirecek.

Konsol geçtiğimiz aylarda kazanılan ilginç bir Twitter anketi ile gündeme gelmişti. Bu anket üzerinden firma bir Series X mini buzdolabı sözü vermişti.

İşte bu ürün gerçek anlamda satışa çıkıyor ve Xbox Mini Fridge adını taşıyor. Yıl sonunda satın alınabilir hale gelecek ürün, direkt olarak Series X benzeri bir kasaya sahip ve genel olarak gerçekten güzel görünüyor.

Series X’in Velocity mimarisine gönderme yapmak adına Velocity soğutma mimari üzerine kurulduğu aktarılan Xbox Mini Fridge, şimdilik halen tam olarak kaça satılacak bilinmiyor.

Ancak fiyatın aşırı yüksek olması beklenmiyor. Biliyorsunuz Xbox Series X yurt dışında 499 dolardan satılıyor. Bu mini buzdolabı ise kesin olmamakla birlikte 200 doları geçmeyebilir.

İlginizi çekebilir

Samsung’un parçalarına ayrılan en yeni telefonu