reklamı kapat

POPÜLER

iCloud Parolaları

Windows için faydalı iCloud Parolaları uygulaması kullanımda

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce Windows için iCloud hizmetini güncelledi ve karşımıza iCloud Parolaları uygulaması ile çıktı.

Yapılan güncelleme ile Windows için iCloud uygulaması içerisinde artık iCloud Parolaları da yer alıyor. Buradan ücretsiz olarak indirebileceğiniz uygulama, kişilerin Windows sistemlerinde kayıtlı parolalarını görüntülemesine ve yönetmesine / değiştirmesine imkan tanıyor.

Bu arada iCloud ve Microsoft Edge özelinde de bir adım atılmış durumda. Artık Edge içerisinde de iCloud Parolaları genişletmesini kullanarak parolalarınızı tüm aygıtlarınızda ve PC’nizde eşzamanlayabiliyorsunuz.

iCloud’un kendisiyle ise yani ana uygulamayla ise fotoğraflarınızı, videolarınızı, e-postanızı, takviminizi ve diğer önemli bilgilerinizi Windows PC’nizde güncel ve kullanılabilir tutabiliyorsunuz.

Apple bu sayede macOS ile Windows’u bir araya kullanan kişilere büyük bir kolaylık sağlıyor. Bu genel olarak birçok kullanıcıyı fazlasıyla memnun ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple, iCloud tarafında en son Chrome eklentisi ile ses getirmişti

Ücretsiz şekilde buradan elde edebileceğiniz ve Chrome tarayıcısına kurabileceğiniz eklenti iCloud Parolaları, kişilerin Safari’ye iCloud üzerinden kaydettiği parolalarını Windows ve Mac için Chrome’a getirmesine ve kullanmasına imkan tanıyor. Bu faydalı eklenti hakkında Apple’ın tam açıklaması şöyle:

“Bu eklenti Apple aygıtınızda yarattığınız aynı güçlü Safari parolalarını Windows’ta Chrome ile kullanmanızı sağlar.

Bu, iPhone’unuzda, iPad’inizde veya Mac’inizde yarattığınız güçlü Safari parolalarını Windows PC’nizde web sitelerini ziyaret ederken de kullanmanıza olanak tanıyan, Windows kullanıcılarına yönelik bir Chrome genişletmesidir.

Eklenti, Chrome’da yarattığınız yeni parolaları da iCloud Anahtar Zinciri’nize kaydeder, böylece bu parolalar Apple aygıtlarınızda da kullanılabilir.”

Sadece 154 KB’lık bir boyutu bulunan eklenti, Türkçe dil desteğine de sahip.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni kablosuz kulaklık modeli