reklamı kapat

POPÜLER

Yeni Skoda Fabia

Yeni Skoda Fabia için satışa sunulacak versiyonlar hakkında bilmeniz gerekenler

Kendisine adeta sınıf atlatan silahlarla donatılan Yeni Skoda Fabia, farklı versiyonlarla da kitlesini genişletmeye çalışacak.

Yeni Fabia ile birlikte B segmentinde belkide hiç olmadığı kadar iddialı olan Skoda, temmuz ayında başladığı üretim sürecinin ardından artık satış aşamalarına odaklanıyor. Avrupa merkezli olarak macerası başlayacak olan dördüncü nesil Fabia, beraberinde segmentinde ilk niteliğinde pek çok özellik getiriyor. Verimlilik çizgisiyle de rakiplerinin önüne geçmeye hazırlanan Yeni Skoda Fabia, kendi içerisinde farklı versiyonlarla da kullanıcı kitlesini artırmaya çalışacak. Aileye 2023 yılında katılacak olan Combi versiyonu için önümüzde hala hatırı sayılır zaman dilimi varken, aracın satışlarının başlamasıyla birlikte tercih edilebilecek seçenekleri de listelerde göreceğiz.

Yeni Skoda Fabia First Edition; yeni neslin ilk örneklerine özel rozet

Skoda, Fabia’nın satışlarının başlamasıyla birlikte “First Edition” adını verdiği bir paketi limitli adetlerle kullanıcılarla buluşturmaya hazırlanıyor. Style donanım seviyesi üzerine geliştirilen Fabia First Editon’da bazı opsiyonlar standart olarak sunularak daha zengin bir kombinasyon yaratılacak. 1.0 litrelik benzinli motorun 95 ve 110 beygirlik iki farklı seçeneğiyle de satışa sunulacak model, özel renk seçeneği ve gövde renginden farklı olarak siyah gelen tavan ve aynalarla ayırt etmek mümkün olacak. Versiyonun standart donanım listesinde; 17 inç jantlar, full-LED ışıklandırma grubu, ör-arka park sensörleri, 10,25 inçlik dijital sürücü ekranı ve 8 inçlik multimedya ekran öne çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Skoda Fabia iki farklı sürüş karakteri sunan süspansiyon sistemi ve paket kombinasyonuyla geliyor

Yeni Fabia’da en dikkat çeken noktalardan birisi de şasi ve süspansiyon noktasında farklı seçeneklerin sunulacak olması. Performans odaklı formülde otomobilin yükseklik değeri standart versiyona oranla 15 milimetre aşağı çekilerek, daha tepkisel ve sportif bir sürüşe cevap verebilecek limitlere çekiliyor. Skoda’nın “Rough-Road” olarak isimlendirdiği paket ise bir anlamda Fabia’ya Hyundai i20 ve Ford Fiesta Active örneklerinde gördüğümüz hafif arazi odaklı deneyimin kapılarını açıyor. Bu versiyonda tamamen farklı bir süspansiyon ve yay sistemi kullanan Skoda, aracın alt bölümüne ekstra koruma da dahil edecek. “Rough-Road” paketiyle birlikte Fabia’nın yerden yükseklik değeri bu kez 15 milimetre daha yukarı taşınacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dördüncü nesille birlikte Fabia’nın kokpiti de sınıf atlıyor

Skoda, yeni nesille birlikte Fabia’nın iç yaşam alanında da elini çok ciddi oranda güçlendiriyor. Artırılan ebatlar sayesinde 380 litrelik bagaj hacmi sunar hale gelen otomobilin sınıf liderliğini ele aldığı bir mücadele bizi bekliyor. Yaşam alanında da daha ferah kullanıcı deneyimini getirecek olan bu artışlara paralel olarak, yeni Fabia’da sunulan panoramik cam tavan özellikle arka tarafta oturan kullanıcıların standartlarını yüksek oranda etkileyecek. Kokpitin tasarımına baktığımızda da, Skoda’nın detaylara başarılı şekilde oynadığını görüyoruz. Kapı kolları, havalandırma çıkışları, konsol yerleşimi, arka kol dayama, okuma ışıkları ve ambiyans aydınlatma gibi pek çok detay keyif veren bölümler arasında. 10,25 inçlik dijital sürücü ekranının yanında en üst noktada 9,25 inçe kadar yükselen multimedya ekran, ailenin zirve modellerinden alıştığımız standartları Fabia’ya getirecek. Dördüncü nesil Fabia ailesinin tüm detaylarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

İlgili video