reklamı kapat

POPÜLER

Android

Herkese lazım; işte Android işletim sisteminin çok faydalı yeni özelliği

Akıllı telefon modelleri dikkatimizi çok fazla dağıtıyor. Bunu engelleme için hazırlanan Android özelliği kısa süre önce kullanıma çıktı.

Advertisement

Google, diğer teknoloji firmaları gibi kişilerin akıllı telefonlarına bağımlı olarak yaşamasını istemiyor. İşte bu konuda geliştirilen özelliklerden birisi daha kullanıma sunuldu. Buradan ulaşabileceğiniz “Dijital Denge” uygulaması (Android 9 ve Android 10 uyumlu) ile bağlantılı olarak çalışan bu yeni özellik, direkt olarak “Odaklanma / odak Modu” olarak geçiyor. Uzun zamandır test edilen ve yeni beta’dan çıkan bu mod açıldığı zaman, telefondaki sosyal medya başta olmak üzere uygulamalardan gelen bildirimler sessiz hale geliyor. Bir işe tam anlamıyla odaklanmak için harika görünen mod, özelleştirilebiliyor olmasıyla da oldukça kullanışlı duruyor. Yani örneğin sadece YouTube ya da sadece Instagram bildirimlerini kapat tarzında ayarlama yapılabiliyor. Tahmin edebileceğiniz üzere zaman ayarı da bulunan bu mod, dikkatini toplamak adına telefonun internetini kapatmak ya da uçak moduna almak istemeyenlerin yardımına koşuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android için çıkan odaklanma modu teknolojinin en büyük yan etkisi ortadan kaldırmaya çalışıyor

Sosyal medya kullanımın artması biliyorsunuz özellikle gençleri çok ciddi oranda etkiliyor. Telefonlara gelen sürekli bildirimler nedeniyle ders çalışmakta zorlanan ve bunun için psikolojik tedavi almak zorunda kalanlar bulunuyor. Bu konuda günümüzde yetişkin insanlar da sorun yaşıyor. Odaklanma Modu elbette bu süreci tek başına engelleyebilecek bir özellik değil. Ancak yine de bu tarz yardımcılar zaman zaman ciddi fark yaratabiliyor.

İlginizi Çekebilir

DJI’dan harika Türkiye videosu