reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12
iPhone 12

iPhone 12 serisinin 5G altyapısına yönelik önemli gelişme

2020 Eylül ayında karşımıza çıkacak iPhone 12 modellerine yönelik önemli bir geliştirme yapıldı. 5G dönemine yönelik çalışmalar artıyor.

iPhone 12 modellerinin hepsi biliyorsunuz 5G desteğine sahip olacak. İşte bu altyapı için Apple’ın tedarikçileri de çalışıyor. Gelen son bilgiye göre Murata Manufacturing şirketi 0.25mm x 0.125mm boyutlarında aşağıda görebileceğiniz üzere inanılmaz ufak çok katmanlı seramik kapasitörler geliştirdi. Bu kapasitörlerin gelecek 5G iPhone modelleri oldukça önemli olduğu aktarılıyor. Çünkü Apple başta olmak üzere her firmanın 5G dönemi için telefonlarda daha fazla yere ihtiyacı bulunuyor. Bunun arkasında da 5G altyapısının yüksek enerji sarfiyatı bulunuyor. Ayrıca 5G modemler de cihazlar içerisinde ekstra bir yer kaplıyor. Bu açıdan iç donanım tarafından yapılacak her “ufaltma çalışması”, cihazlar daha fazla pil konulabilmesi anlamına geliyor. 5G’nin yüksek enerji sarfiyatını dengelemek adına Apple’ın da pil kapasitesini artırması ve bunun için de telefonları çok kalınlaştırmadan uygun bir yer bulması gerekiyor. Murata Manufacturing ve benzeri firmaların çalışmaları bunun sağlayacak gibi duruyor. Bildiğimiz kadarıyla FaceID’ye gücünü veren TrueDepth kamera sistemini de ufaltma çalışmaları yapılıyor. Bu yıl bu yüzden çentiği ufalacağı tahmin ediliyor. Bu konuda “yer bulma” açısında önemli duruyor.

iPhone 12
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi için sızan teknik detaylar şöyle

Ailenin en altında yer alan iPhone 12 modeli, gelen bilgilere bakılırsa 5,4 inç OLED ekran, alt seviye 5G, çift arka kamera ve 699 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Yeni seride bir de 12 Max modeli yer alacak deniyor. Bu model ise söylendiği kadarıyla 6,1 inç OLED ekran, alt seviye 5G, çift arka kamera ve 799 dolar başlangıç fiyatı ile geliyor. Daha sonra ise karşımıza iPhone 12 Pro çıkıyor. Bu modelin 6,1 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü, üst seviye 5G ve 999 dolar başlangıç fiyatıyla yolda olduğu aktarılıyor. 12 Pro Max ise tam 6,7 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü, üst seviye 5G ve 1.099 dolar başlangıç fiyatıyla geliyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın yeni 16 inç MacBook Pro modeli