reklamı kapat

POPÜLER

Nissan GT-R50

1,12 milyon dolarlık Nissan GT-R50 satışa hazır versiyonuyla karşımızda

Geçtiğimiz yılın unutulmaz projelerinden birisi olan Nissan GT-R50, sokaklarda göreceğimiz versiyonuyla Mart 2020’de sahneye çıkıyor.

İlk kez Temmuz 2018’de karşımıza çıkarılan ve bu zamana kadar asfalta çıkmış tüm versiyonları fiyat bazında geri bırakan Nissan GT-R50 için bekleyiş sona erdi. Italdesign oraklığıyla geliştirilen konseptin üretime taşınmasında sınırlı adetleri baz alarak kullanıcıları selamlayacak olan Nissan, aradan geçen bir yıllık zamanın ardından süreci başlatıyor. Tanıtımının gerçekleştiği ilk günden itibaren sipariş bazında hatırı sayılır oranda ilgi gören otomobilin, fiyat etiketinin 1,12 milyon dolar olması da işi bambaşka noktaya taşınmasındaki etmenler arasında. Bugünden itibaren ise rezevasyon için düğmeye basanlar için talep edilen özel sipariş istekleri alınmaya başlanacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan GT-R50 üretime hazır versiyon için teknik özellikler

Tasarım bazında o büyük beğeni toplayan hatlarından ödün verilmeden üretime taşınacağını gördüğümüz otomobil için bizce en kilit nokta buydu. Doğrudan ayırt edici etmen niteliğindeki bu özelliği kenara koyduğumuzda ise karşımıza Nismo tarafından geliştirilmiş bir performans canavarı çıkıyor. Kaputunun altında 3,8 litrelik twin-turbo V6 makine ile gelen GT-R50, 720 PS güç ve 780 Nm torka sahip olacak. Performans olarak Nismo paketini üst noktaya taşısa da, versiyon için talep edilen paranın standartların beş kat daha pahalı olması bizce oldukça düşündürücü. İlk sahipleri için hazır versiyonuyla Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında Mart 2020’de sahneye çıkarılacak olan GT-R50’nin teslimat süreci 2021’in sonlarına kadar devam edecek.

İlgili video

İlk kez asfalta indi; 1 milyon doları geçen fiyatıyla GT-R50 Goodwood Hız Festivali’nde!