reklamı kapat

POPÜLER

Nissan GT-R50

Milyon dolarlık Nissan GT-R50 için macera başlıyor

İtalyan ile Japon dinamiklerinin bir araya getirilmesinden doğan Nissan GT-R50, son testini tamamladı. Artık gerçek yol macerası başlıyor.

Kısaca hatırlamak adına Italdesign ile gerçekleştirilen ortaklıktan doğan ve 2018 yılında tanıtıldığından bu yana tasarım konusunda hem iyi hem de kötü yorumlar alan Nissan GT-R50, en son firmanın yayımladığı bir video üzerinde gündeme gelmişti. Bu videoda araç test için Tazio Nuvolari pistine çıkmıştı. Hem tasarımına daha yakından baktığımız hem de az da olsa sesini duyduğumuz bu direkt olarak aşağıda izleyebileceğiniz video, özellikle GT-R tutkunlarını ciddi şekilde heyecanlandırmayı başarmıştı. Tasarım çizgisiyle adeta bir konsept otomobil gibi görünen ancak gerçek olan Italdesign imzalı Nissan GT-R50, 2020’nin sonlarında ve 2021’in başlarında tam 1.12 milyon dolarlık fiyatı ödeyen şanslı kişilere teslim edilmeye başlanıyor. İşte bunun için aracın planlanan son pist testi de başarılı şekilde tamamlanmış durumda. Bu sayfada gördüğünüz test aracının  Tokyo’ya götürüleceği ve bunun aracın ilk kıtalararası yolcuğu olacağı aktarılıyor. Bundan sonra sokaklarda çok ama çok az da olsa Nissan GT-R50 görünmeye başlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Italdesign imzalı Nissan GT-R50 için teknik detaylar ise şöyle

Bu dikkat çeken aracın kaputunun altında 720 PS güç ve 780 Nm tork getiren 3,8 litrelik twin-turbo V6 motor yer alıyor. Yani performans konusunda oldukça ama oldukça iddialı olan bu kimilerine göre tasarım harikası GT-R50, mutlaka canlı görülmesi gereken araçlardan. Ancak bırakın satın almayı buna bile çok kısıtlı bir kitlenin ulaşabileceği açık şekilde görünüyor. Bu da aracın en kötü yanı konumunda yer alıyor. Biliyorsunuz normal GT-R da inanılmaz fiyatıyla sadece oldukça zengin kişilere hitap ediyor.

İlgili Video