reklamı kapat

POPÜLER

Nissan GT-R 50

Milyon dolarlık Nissan GT-R50 piste çıktı [Video]

İtalyan ile Japon dinamiklerinin bir araya getirilmesinden doğan Nissan GT-R50, firma tarafından yayımlanan heyecan verici bir video ile gündemde.

Italdesign ile gerçekleştirilen ortaklıktan doğan ve 2018 yılında tanıtıldığından bu yana tasarım konusunda hem iyi hem de kötü yorumlar alan Nissan GT-R50, firmanın yayımladığı yukarıda izleyebileceğiniz videoda İtalya’da yer alan Tazio Nuvolari pistine çıktı. Geçtiğimiz haftalardaki lansmanı da bu pistte yapılan araç, son dönemde en çok ses getiren spor otomobiller arasında başı çekiyor. Hem tasarımına daha yakından baktığımız hem de az da olsa sesini duyduğumuz bu sürpriz video, özellikle GT-R tutkunlarını ciddi şekilde heyecanlandırmayı başarmış durumda. Tasarım çizgisiyle adeta bir konsept otomobil gibi görünen ancak gerçek olan Italdesign imzalı Nissan GT-R50, 2020’nin sonlarında ve 2021’in başlarında tam 1,12 milyon dolarlık fiyatı ödeyen şanslı kişilere teslim edilmeye başlanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Italdesign imzalı Nissan GT-R50 için teknik detaylar ise şöyle

Bu dikkat çeken aracın kaputunun altında 720 PS güç ve 780 Nm tork getiren 3,8 litrelik twin-turbo V6 motor yer alıyor. Yani performans konusunda oldukça ama oldukça iddialı olan bu kimilerine göre tasarım harikası GT-R50, mutlaka canlı görülmesi gereken araçlardan. Ancak bırakın satın almayı buna bile çok kısıtlı bir kitlenin ulaşabileceği açık şekilde görünüyor. Bu da aracın en kötü yanı konumunda yer alıyor. Biliyorsunuz normal GT-R da inanılmaz fiyatıyla sadece oldukça zengin kişilere hitap ediyor.

İLGİLİ HABERLER