reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40

Huawei Mate 40 serisinden gelen önemli lansman detayı

Huawei Mate 40 ailesi için kısa süre önce kötü bir haber gündeme gelmişti. Şimdi ise sürecin en azından lansman kısmı netlik kazanmış durumda.

Artık herkesin bildiği üzere Trump yönetimi Huawei’nin akıllı telefon işlemcilerine erişimini kısıtlayacak bir düzenleme değişikliğini devre aldı. İşte bu karar ve sonrasında gelişen tedarik sorunları nedeniyle geçtiğimiz günlerde Huawei Mate 40 serisinin seri üretimi ertelenmiş denildi. Sağlam kaynaklar burada 2 aylık bir ertelemenin adını geçiriyordu. Bu durum nedeniyle satışa çıkmaları ciddi düzeyde ileriye kayacak denilen amiral gemileri, buna rağmen daha önce belirlenen zamanda resmi olarak lanse edilecek deniyor. Burada resmi lansman için direk olarak ekim ayının adı geçiyor. İnternet üzerinden lanse edileceği düşünülen telefonlar, çok güçlü 5 nm Kirin 1000 işlemci üzerine kuruluyor. Bu işlemcinin ABD’nin son hamlesinden etkilenmediği aktarılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 ailesinde çok ses getirecek Kirin 1000 için neler biliyoruz?

5 nm üretim sürecinden çıkan Kirin 1000, Kirin 990’lara oranla tam yüzde 50 oranında daha yüksek performans ile yolda bulunuyor. Karşılaştırmak adına Snapdragon 865 işlemci, Snapdragon 855’ten yüzde 25 daha hızlı. Bu açıdan devasa bir performans artışı yapacak olmasıyla heyecanlandıran yeni işlemci, 2020’de 5 nm üretim sürecinden çıkan ilk işlemci olacak deniyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken telefon Xiaomi Mi Note 10