reklamı kapat

POPÜLER

Honor 30 Lite

Honor 30 Lite modelinin tasarımı da ortaya çıktı

Huawei alt markası Honor‘un yeni bir modeli Honor 30 Lite için tasarımsal ilk sızıntı yapılmış durumda. Model çok yakında geliyor.

Bazı pazarlarda Honor 30 Youth Edition olarak da isimlendirilebileceği aktarılan Honor 30 Lite, ilk defa gerçek tasarımı ile karşımızda. Şimdilik sadece arkasını gördüğümüz telefon, beklendiği üzere burada büyük bir sürpriz taşımıyor. Modelin arkasında üçlü bir kamera yer alıyor ve firmadan alıştığımız bir görsel ışık oyunu yaratan desen bizleri karşılıyor. Peki model hakkında teknik olarak neler biliyoruz? Gücünü MediaTek imzalı Dimensity 800 işlemciden alan telefon, aktarıldığı kadarıyla 6,5 inç boyutunda 2400×1800 piksel 90 Hz yenileme hızına sahip bir ekran taşıyor. Kutusundan Android 10 ile çıkan ancak Google servisleri taşımayan Honor 30 Lite, 22W hızlı şarj destekli 4.000 mAh pil üzerine kuruluyor. Modelin önünde 16 megapiksel selfie kamerası var. Aşağıda görebileceğiniz arkada ise 48 megapiksel + 8 megapiksel + 2 megapiksel kameralardan oluşan üçlü kurulum bir araya geliyor. Modelin ön yüzünde ise bir damla çentik var deniyor. Ancak bu konuda gerçek sızıntı henüz yapılmış değil.

Honor 30 Lite

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Biliyorsunuz Honor 30 Lite yanında X10 Max ve 10X Pro da geliyor

Ortaya çıktığı kadarıyla X10 Max’ın X10’a oranla farkını sadece devasa ekranı ile koyması bekleniyor. Bu modelin tam 7,09 inç ekran üstüne kurulduğu aktarılıyor. Adeta bir tablet kadar büyük olacak telefon, bu açıdan nasıl bir deneyim sunacak merak uyandırıyor. X10’un abisi olarak gelmesi beklenen X10 Pro modeli ise farkını arkasındaki 8 megapiksel periskop kamerası ve 20W kablosuz şarj desteğiyle koyacak deniyor. Bu telefonun da X10 Max ile beraber olarak çok yakında tanıtılması bekleniyor. Telefonların tasarımsal olarak yukarıdaki çizgiyi benimseyeceği aktarılıyor. Yani motorlu pop-up kamera ve ince çerçeveler kullanılıyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni neslin en çok dikkat çekeni PlayStation 5 ile tanışın