reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 40

Kirin 1000 işlemcili Huawei Mate 40 serisinden güzel haber

Huawei’nin yeni nesil işlemcisi Kirin 1000 üstüne kurulacak Huawei Mate 40 ailesi için güzel haberler geliyor. Modeller ile tanışacağımız tarih de netleşiyor.

Biliyorsunuz Trump yönetimi Huawei’nin akıllı telefon işlemcilerine erişimini kısıtlayacak bir düzenleme değişikliği devre aldı. ABD bu kararı ile Huawei‘nin ana işlemci üreticilerinden TSMC gibi firmalarla olan ticari ilişkisini kesmeyi amaçlıyor. Yürürlüğe alınan kararın merkezinde işlemci üretiminde kullanılan ABD yapımı ekipmanları kullanan firmaları, lisans anlaşmalarıyla Huawei firmasına işlemci sağlama konusunda engellemek yer alıyor. Ancak bu durum daha önce duyduğumuz kadarıyla Kirin 1000 işlemciyi etkilemiyor. Söylendiği kadarıyla hali hazırda yapılan anlaşmalar nedeniyle TSMC’nin 5 nm üretim sürecinde çıkarılacak ve Mate 40 ailesine gücünü verecek. Son gelen bilgilerde Mate 40 ailesinin çıkışı için her şeyin yolda olduğunu gösteriyor. Firmanın yeni cihazlar için planladığı şekilde yola devam ettiği aktarılıyor ve resmi tanıtımın da ekim ayında yapılacağı belirtiliyor. Yani Huawei Mate 40 ailesini biraz daha beklememiz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 40 ailesinin kalbi Huawei Kirin 1000 gerçekten çok dikkat çekecek bir işlemci

Çünkü Kirin 1000, Kirin 990’lara oranla tam yüzde 50 oranında daha yüksek performans ile yolda bulunuyor. Karşılaştırmak adına Snapdragon 865 işlemci, Snapdragon 855’ten yüzde 25 daha hızlı. Bu açıdan devasa bir performans artışı yapacak olmasıyla heyecanlandıran yeni işlemci, 2020’de 5 nm üretim sürecinden çıkan ilk işlemci olacak gibi görünüyor. İkinci işlemcinin ise iPhone 12 ailesine gücünü verecek yaz sonunda beklenen Apple A14 Bionic olacağı söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Çok dikkat çeken telefon Xiaomi Mi Note 10

İLGİLİ HABERLER