reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 12

Apple’ın iPhone 12 serisi için geliştirdiği önemli donanım

Apple’ın yeni iPhone 12 ailesi için planladığı yeni bir donanım ortaya çıktı. Firma önemli bir konuda Qualcomm bağlı olmak istemiyor.

Apple’dan 2020’de ilk olarak iPhone 9 / iPhone SE 2 modeli geliyor. Bu telefonun mart ayında tanıtılacağı söyleniyor. Ancak esas telefonlar yaz sonunda tanıtılacak iPhone 12 ailesinde yer alıyor. Burada en az dört farklı yeni iPhone üzerinde çalışan Apple, biliyorsunuz bu aile ile kendisi için 5G dönemini de başlatıyor. 5G dünyasına çok geç kalmayacak firma, yeni modellerini Qualcomm’un X55 modemiyle geleceğe bağlayacak. İşte bu konuda şirketin özel bir çalışması bulunuyor. Söylendiği kadarıyla Apple, yeni iPhone’lar için kendi 5G anten birimini geliştiriyor. Qualcomm’un QTM525 model isimli 5G antenlerini büyük / kalın bulun ve aynı zamanda firmaya olan bağını azaltmak isteyen Apple, pazara kendi çözümüyle çıkacak gibi görünüyor. Geliştirilen antenin özellikle 5G’nin hızlı versiyonu mmWave için tasarlandığı belirtiliyor. Firma burada ciddi bir risk alıyor diyenler bulunuyor. Bu riskin, olması gerekenden daha yavaş 5G bağlantı olarak geri dönebileceği aktarılıyor. Ancak teknoloji devinin iPhone 12 ailesini daha ince tutabilmek adına bundan başka çaresi bulunmuyor deniyor. Bu arada firmanın 2021 için kendi 5G modemi birimini geliştirdiğini de belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesi hakkında başka neler biliyoruz?

Ailenin en altında iPhone 12 modeli yer alıyor ve bu model söylendiği kadarıyla 5,4 inç OLED ekran, çift arka kamera ve 699 dolar başlangıç fiyatına sahip olacak. Yeni seride bir de 12 Max modeli yer alıyor. Bu model ise 6,1 inç OLED ekran, çift arka kamera ve 799 dolar başlangıç fiyatı ile geliyor. Daha sonra ise karşımıza iPhone 12 Pro çıkıyor. Bu modelin 6,1 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü ve 999 dolar başlangıç fiyatıyla yolda olduğu aktarılıyor. 12 Pro Max ise tam 6,7 inç 120 Hz OLED ekran, üçlü arka kamera, 3D ToF sensörü ve 1.099 dolar başlangıç fiyatıyla geliyor. Tüm modellere gücünü 5 nm üretim sürecinden çıkan A14 Bionic işlemci veriyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın 16 inç MacBook Pro modeli