reklamı kapat

POPÜLER

Tesla

Almanya’da kriz; Tesla yeni fabrikası için sıkıntılı günler geçiriyor

Amerika Birleşik Devletleri merkezli elektrikli otomobil üreticisi Tesla, Almanya’da açmaya hazırlandığı yeni fabrikası için son düzlüğe girmişken bir kriz ile karşı karşıya.

Elon Musk’un CEO’luk görevini üstlendiği elektrikli otomobil üreticisi Tesla, son yıllarda oldukça başarılı bir grafik çiziyor. Marka değerini her gün katlayan şirketin geçtiğimiz günlerde bitcoin ile ilginç benzerliği de ortaya çıkmıştı. Tanıtılan yeni modeller ve açıklanan yeni fabrikalar ile birlikte büyüme grafiğini ivmelendirmek isteyen şirket, çalışmalarını bu yönde sürdürüyor. Hatılarsanız Avrupa topraklarında çalışmalarını genişletmek ve daha fazla kullanıcıya ulaşmak adına Almanya’nın Brandenburg eyaletinde bir fabrika kurulmasına karar verilmişti.  Brandenburg Eyaleti yetkilileri Grünheide bölgesinde yer alacak yatırım için ağaç kesim işlemlerine başladığını söyledi. Başlanan kesim işlemleri yaklaşık 1 ay sürecek. Gerekli izinlerin alınmasından sonra resmi çalışmalarına başlayan Tesla, beklenmediği bir problem ile karşılaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çevreci halk Tesla cephesine dava açacak!

Brandenburg Eyaleti Çevre Bakanlığı, Tesla’nın kuracağı fabrika için ağaç kesim işlemlerine onay verdiklerini açıkladı. Yapılan açıklamada fabrikanın kurulması için gerekli onayların tam olarak alınmadığı ancak buna rağmen işleri hızlandırma adına bu kararı aldıkları bildirildi. İzin alınamaması durumunda bölgenin sorumluluğunun Tesla’da olduğu ve yeniden ağaçlandırma yapılması gerektiği de vurgulandı Çevreciler ise bu durumdan oldukça rahatsız. Henüz izinler tamamlanmadan ağaç kesim işlemlerine başlayan Tesla’yı protesto eden halk Frankfurt İdari Mahkemesinde dava açmaya hazırlanıyor.

İlginizi çekebilir

Rivian R1T elektrikli pickup ve ilginç “tank turn” özelliği