reklamı kapat

POPÜLER

Tesla Model 3

Karşınızda arkasına “palet” takılan Tesla Model 3 [Video]

Elektrikli otomobil pazarının en önemli araçlarından Tesla Model 3, yine çok ilginç bir proje ile gündemde. Araç bu sefer paletli hale getirildi.

Tesla Model 3, en uygun fiyatlı Tesla modeli olarak büyük ses getiriyor ve geniş bir kitleye ulaşıyor. İşte bu kitle aracı için ilginç projeler yapmayı sürdürüyor. Bunların en yenisinin arkasında YouTube kanalı Lowlifeduramax’tan Michael yer alıyor. Sahibi olduğu beyaz renkli Model 3’ün arka lastiklerini çıkaran ve yerine iki adet palet sistemi takan Michael, bu sayede elektrikli otomobil adeta bir “kar canavarı” haline getirmiş durumda. Elektriğin verdiği yüksek tork ile bu paletleri rahatlıkla hareket ettirebilen araç, buna karşın yukarıdaki videoda aşırı oradan zorlanmamış. Bu paletler araca özel aparatlar ile takılmış çünkü paletler büyük olduğundan gövdeden uzağa konumlandırılması gerekmiş.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tesla Model 3, içten yanmalı motor dahi takılan bir otomobil

Evet bu da ciddi ciddi yapılmıştı ve bu projenin arkasında Frank Obrist yer alıyordu. Bu ilginç Model 3, bünyesinde Zero Vibration Generator isimli iki silindirli ufak bir motor taşıyor. 94 kg ağırlığındaki 54 beygir güç üreten bu motor, aracı tek başına götürmek için çalışmıyor. Bu içten yanmalı motor BMW i3’ün bir versiyonunda da olduğu gibi Model 3’e konumlandırılan pili şarj etmek için görev yapıyor. Bu yapı sayesinde aracın “tam dolu depo” ile 985 km yol yapabildiği aktarılıyor.

İlgili Video

Şirketin merakla beklenen hiper modeli Roadster